Kripto devi Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao, Bitcoin fiyatını manipüle eden borsalar hakkındaki komplolara ağırlık veriyor.

Binance CEO

Kripto devi Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao, Bitcoin fiyatını manipüle eden borsalar hakkındaki komplolara ağırlık veriyor.

BitMEX'teki yüzde 60 XRP kazasını ve en son Bitcoin fiyat düşüşünü çevreleyen olumsuz durumlarla ilgili olarak kripto Twitter, her şeye kadir borsaların fiyatları etkileyip etkilemeyeceğini bir kez daha tartışıyor.

Binance'ın CEO'su ve endüstrideki en etkili kişiliklerden biri olan Changpeng Zhao, son zamanlarda konuyla ilgili nadir görüşlerini bıraktı. Kripto para piyasasının büyük oyuncular tarafından nasıl manipüle edildiğine değinen bir konuda, CZ, kripto borsalarının fiyatları manipüle edebilmesi durumunda BTC fiyatının son derece yüksek olacağını tweetledi. Borsaların oyunda katkısı olduğundan, BTC fiyatını düşürmeleri mantıklı değil.

Kendinizi tokatlayın ... 16.000 dolar

BTC'nin fiyatının umutsuzca nasıl yükselmesini istediği göz önüne alındığında CZ'nin tweet'ini inandırıcı bulmamak zor. Ağustos ayında, BTC'yi 10.000 doların altında satan tüccarların, BTC fiyatı iki aydan yaklaşık yüzde 20 daha az düşmeden önce kendilerini tokatlamak zorunda olduklarını tweetledi.

1 Kasım'da, Bitcoin'in destansı yüzde 40'lık ayın ardından, CZ, en yüksek koinin yakında 16.000 dolar vurabileceğini tahmin etti. BTC, aynı ay içinde 6.500 dolara tanık oldu.

Hangi kripto kışı?

Birçok kripto borsası, 2018'deki pazar düşüşü sırasında büyük bir darbe aldı, ancak Binance bir aykırı durum ortaya koydu. Sadece zarar görmeden uzaklaşmakla kalmadı, aynı zamanda Malta merkezli borsa, BTC 4.000 $ 'ın altında işlem yaparken 2019'un ilk çeyreğinde kârını yüzde 66 artırdı.

 Binance, kripto kış ya da yaz olsun, parlamaya devam ediyor gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ