Binance CEO'su Changpeng Zhao, devasa kullanıcı tabanı nedeniyle Tron tabanlı birçok USDT tokenına sahip olduğunu iddia ediyor.

Binance CEO

Binance CEO'su Changpeng Zhao, devasa kullanıcı tabanı nedeniyle Tron tabanlı birçok USDT tokenına sahip olduğunu iddia ediyor.

Bir tweet'te, Binance CEO'su Changpeng Zhao, işlem hacimleriyle yapılan en büyük Tether (USDT) stabilcoinin farklı versiyonları arasında ayrım yapmadığını söylüyor.

Binance'ın Tron tabanlı USDT'nin tüm arzının yüzde 70'ini elinde tutması, tamamen ticaret platformunun en fazla sayıda kullanıcıya sahip olması gerçeğine bağlı.

CZ, Binance'ın kendisinin ‘fazla USDT’ olmadığını ve müşterilerin fonlarını kendi fonlarıyla karıştırmamasını istediğini iddia ediyor.

Bu ayın başlarında, Tron merkezli USDT, amiral gemisi stabilcoinin üçüncü en büyük versiyonu haline geldi ve Omni Layer'ı geride bıraktı.

22 Mayıs itibarıyla, Tron ağında yayınlanan USDT jetonlarının miktarı 2,2 milyarı aştı.

Tether, daha hızlı işlem yapmak için Kasım 2017'de orijinal zincirinden Ethereum'a taşınmaya başladı.

O zamandan beri ERC20 USDT, Tether dünyasında baskın bir güç haline geldi ve toplam arzının yüzde 63'ünden fazlasını temsil ediyor ve bu da 9 milyar dolarlık değere ulaşmaya yaklaşıyor.

Aralık ayında, stablecoin daha hızlı işlem endekslemesi sağlayabilecek yeni bir Omni versiyonunun geliştirilmesini finanse etti.

Binance'ın tanıtmak için kendi parası var

Binance ve Huobi kümülatif olarak TRC20 tabanlı tokenların yüzde 85'ine sahip. Bu, iki borsa'nın Tron’un Steem devralma girişiminde kilit bir rol oynadığını düşünmek gibi görünebilir.

Bununla birlikte CZ, Binance'ın teşvik etmek için kendi stabilcoinine sahip olduğunu iddia ediyor ve bu da Tether’in blockchain savaşlarında tarafsız olmasını sağlıyor.

 Binance, Eylül 2019'da BUSD adı verilen 'tamamen denetlenmiş' dolarla sabitlenmiş stabilcoinini piyasaya sürdü. Fiat destekli kripto para birimlerinde artan talep nedeniyle piyasa değeri zaten 179 milyon dolara yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ