CZ, ülkeye özgü kripto pazarlarına sahip olmanın kötü bir fikir olduğunu söylüyor.

Binance CEO

 CZ, ülkeye özgü kripto pazarlarına sahip olmanın kötü bir fikir olduğunu söylüyor. Binance CEO'su kısa süre önce Kazakistan, Türkiye ve Fransa yetkilileriyle Web3 ve blok zinciri teknoloji altyapısı geliştirmek için bir araya geldi.

Binance CEO'su Changpeng Zhao  CZ, çeşitli ülkelerden yetkililerle yaptığı son görüşmeleri takiben, bireyselleştirilmiş kripto pazarlarıyla ilgili eksiklikler olduğuna inanıyor. Binance küresel olarak genişlemek için çaba göstermeye devam ederken, birçok lider kripto ve diğer web3 politikalarıyla ilgili görüşmelerde CZ'ye dahil oldu.

İspanya, İtalya ve Dubai'nin yakın zamanda popüler kripto borsasına işletme lisansı verdiğini hatırlayın. Böylece borsanın faaliyet gösterdiği illerin listesi artıyor. CZ, kripto alanında önde gelen bir ses olarak farklı ulusun düzenleyicileriyle görüşmeler yaptı. Bu görüşmeler sırasında bazı ülkeler ülkeye özgü pazarlar önerdiler ve yalnızca bölgeleri için kitap sipariş ettiler.

Ancak CZ bunun kötü bir fikir olduğunu çünkü kripto pazarında büyük likiditeye sahip olmanın şart olduğunu söyledi. Ona göre, büyük likidite en verimli müşteri koruma sistemlerinden biridir. Tasfiyeleri azaltır ve oynaklık ve piyasa manipülasyonu olasılıklarını azaltır.

Binance'in 180'den fazla ülkede varlığını kullandığını açıkladı. Binance CEO'su, ülkeye özgü pazarlar olduğunda, tüccarların piyasaları sallamayı ve daha fazla oynaklığa neden olmayı kolay bulacağını söyledi. Ayrıca, genellikle dijital varlık fiyatlarını birden fazla borsa veya emir defteri ile dengeleyen arbitraj yatırımcılarını kullanmanın verimliliğinin, bir emir defterinden daha az olamayacağını savundu.

Büyük likidite olduğunda kullanıcılar daha iyi fiyatlar alır. Ayrıca daha düşük kayma ve daha sıkı yayılmanın keyfini çıkarırlar. Bu mekanizma, önemli bir tüketici koruma türüdür. Kullanıcıların mali durumu üzerinde gerçek bir etkisi vardır.

Binance CEO'su Birden Fazla Yetkiliyle Toplantı Yapıyor

Binance, küresel olarak çeşitli uluslarla kripto eğitimi ve altyapı geliştirme konularında onlarla ortaklık yapma olasılığını tartışıyor. Üç ay önce CZ, ülkedeki sakinler için kripto yasama politikaları ve yönergeleri geliştirmek için bir anlaşma imzalamak üzere Kazakistan Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi.

Geçen ay Türkiye, İstanbul'da blockchain ekonomi konferansına ev sahipliği yaptı. Etkinlik sırasında ülkenin Maliye ve Hazine Bakanı CZ ile özel görüşmeler yaptı. Binance'in 2020'den beri Türkiye'de var olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak, ülkede müşteri hizmetleri merkezini sadece dört ay önce hizmete açtı.

Geçen Kasım ayında CZ, Fransa Cumhurbaşkanı  Emmanuel Macron ile bir araya geldi. Tartışmaları, ülkedeki blockchain teknolojisini ve web3 gelişimini ilerletmeye odaklandı. Binance, toplantının ardından davaya 115 milyon dolar bağışladı. Ardından, Fransa'nın düzenleyicisi, Mayıs 2022'de borsaya bir işletme lisansı verdi.

Bu arada, mevcut kripto piyasası koşullarında bir dizi geri dönüşü belirtisi yok. Pazartesi sabahı, hafta sonu konsolidasyonun ardından toplam kripto piyasası değerinde çok az geri çekilme olduğunu veya hiç geri çekilme olduğunu gösteriyor. Piyasa değeri, yüzde 1,2'lik bir düşüşün ardından şu anda 1,13 trilyon dolar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ