Kripto para borsası Binance'ın CEO'su CZ, geçtiğimiz günlerde Senegal ve Fildişi Sahili başkanlarıyla görüştüğünü tweetledi. Toplantılar, Afrika ve ötesinde kripto para biriminin benimsenmesini hızlandırmayı amaçlayan girişiminin bir parçası.

CZ'nin Senegal Devlet Başkanı ile Görüşmesi

Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ), 6 Temmuz'da Senegal başkanı Macky Sall ve merkez bankasıyla görüştüğünü tweetledi. Bununla birlikte, CZ ne toplantının ayrıntılarını paylaşıyor ne de toplantıda hazır bulunan merkez bankasından yetkilileri tanımıyor.

Yine de aynı Twitter dizisinde CZ, kendisinin ve Başkan Sall'ın nasıl hediye alışverişinde bulunduklarından bahsetti. Dedi ki:

Senegal'de Sayın Başkan, Merkez Bankası ve Binance Angels ile toplantı. Sayın Başkan bize yerel bir ressamdan güzel bir tablo verdi, henüz açmadım. Daha sonra bu başlıkta bir fotoğraf paylaşacağım. Ona resimde tuttuğu bir BNB challenger tokenini (çok daha düşük değerde) verdik.

Zhao'nun Senegal'deki toplantılarıyla ilgili tweet'i, Binance Africa'nın Fildişi Sahili'ndeki başka bir toplantıya katılan CZ'nin resimlerini paylaşmasından sadece birkaç saat sonra geldi. Fildişi Sahili Cumhurbaşkanlığı Sarayı da Cumhurbaşkanı Alassane Ouattara ve Zhao arasındaki tartışmaları özetleyen bir bildiri yayınladı.

Binance CEO'su Senegalli ve Fildişi Sahili Başkanlarıyla Buluştu, 'Afrika Kripto Kabulüne Hazırlanıyor'

Finansal Erişim Nedeni

CZ, iki Başkanla görüşmelerinin ayrıntılarını ve resimlerini paylaşmadan önce, milyonlarca insanın hala finansal olarak dışlandığı Afrika kıtasının neden “kripto benimsemeye hazır” olduğunu başka bir tweet'te açıkladı.

“Afrika kripto benimsemeye hazır. %10-20 bankada. Finansal erişim ve katılıma ihtiyacınız var. Blockchain bunu bir akıllı telefonla sağlıyor, ”diye tweetledi CZ.

El Salvador ve Kazakistan liderleriyle de görüşmelerde bulunan CZ, başka bir tweet'te "tüm dünyada evlat edinme üzerinde çalıştığını" iddia etti.

Twitter takipçilerinin çoğu çabalarından dolayı CZ'yi överken, e-king adlı bir Twitter kullanıcısı CEO'nun Afrika'nın artık benimsenmeye hazır olduğuna dair inancını sorguladı .

“Afrika'daki banka hesabı olmayanların akıllı telefonlara ve internete erişimi olduğunu gerçekten düşünüyor musunuz?” diye kullanıcı sordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ