10 gün içinde Binance, 'Binance Cloud' adlı yeni bir ürün duyurdu. Binance'de Kıdemli Bulut Mühendisi için çıktığı ilanda, şirketin buluta ve belki de merkezi olmayan bir işe baktığını belirten bir iş ilanı da bulunuyor.

Binance CEO

10 gün içinde Binance, 'Binance Cloud' adlı yeni bir ürün duyurdu. Binance'de Kıdemli Bulut Mühendisi için çıktığı ilanda, şirketin buluta ve belki de merkezi olmayan bir işe baktığını belirten bir iş ilanı da bulunuyor.

Açıklayıcı bir “ask me anything” (AMA) 'da Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun, rehberliğinde büyük kripto para birimi borsası için yeni bir çizgiyi ima etti. Zhao çok fazla açıklama yapmasa da, önümüzdeki 10 gün içinde, ‘Binance Cloud’ olarak adlandırılan yeni bir ürün tanıtmaya hazır olacaklarını söyledi.

Buna ek olarak Zhao, Rus rublesi ile kurlar için Binance'de akran ticaretinin başladığını duyurdu. Bahsedilen olayın borsadan herhangi bir ek açıklama yapılmadan gerçekleştirildiğini vurgulamak önemli. Zhao, seçeneğin “birkaç gün önce” eklendiğini belirtti.

Binance Artık Vietnam ve Çin'de, Yeni Pazarlar Yolda

RMB ve Vietnam Dong’u için daha önce eşler arası ticaret mevcuttu. Şu anda ruble ile eşler arası ticaret, Android cihazlar için Binance istemcisi aracılığıyla kullanılabilir, ancak iPhone için mevcut değil. Bazı kullanıcılar ruble için kripto para alım ve satımı için tekliflerini vermeye başladılar, ancak şimdiye kadar çok fazla bulunmuyor. Zhao konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“Kripto para, emanet cüzdanımızda Binance.com'da kalıyor ve işlem süresince bloke ediliyor. Nakit, banka havalesi veya ülkenizde kullanmayı tercih ettiğiniz diğer herhangi bir yöntemle ödeme yapabilirsiniz. Satıcı para alımını onayladıktan sonra Binance’e transfer olur. Bu işlem için merkezi emanet ajanıyız, ancak fiat P2P işleminde kalıyor. Binance bu durumda fiat para birimine dokunmaz. Binance bu işlemler için ücret almaz, çünkü onlara daha fazla kullanıcı çekmek istiyoruz. ”

Bir P2P işlemine katılan her iki kullanıcının da borsada kimliğinin doğrulanması gerekir. Bu, dolandırıcılık risklerini azaltmak için yapılır. Zhao, ülkelerindeki fiat kanallarına istikrarlı erişimi olan P2P tüccarlarını işbirliği için davet etti.

Kıdemli Bulut Mühendisi Aranıyor

Ayrıca, Binance sitesinde Kıdemli Bulut Mühendisi aradığını belirten bir iş ilanı vardı, şirketin buluta, muhtemelen merkezi olmayan bir buluta baktığını ima ediyordu.

Mesele şu ki, Binance uzun süredir, özellikle diğer borsalarla ilgili olarak kripto para birimi alanında önde gelen rehberlerden biri oldu.

Örneğin, farklı fiat girişleri eklemeye devam ediyorlar. Geçen yıl Aralık ayında, Latin Amerika'da bir tane ilan ettiler. Bu da Arjantinli ve Brezilyalıların yerel para birimleriyle kripto satın almalarına izin verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ