Binance CEO'su Changpeng Zhao, tahmini net değeri en az 96 milyar dolar olan dünyanın en iyi milyarderleri arasına katıldı.

Binance CEO'su Changpeng Zhao, tahmini net değeri en az 96 milyar dolar olan dünyanın en iyi milyarderleri arasına katıldı.

Binance CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, Pazartesi günü yayınlanan Bloomberg Milyarderler Endeksi'nin yeni hesaplamalarına göre, tahmini net değeri en az 96 milyar dolar olan dünyanın en iyi milyarderleri arasına katıldı. Zhao'nun öngörülen serveti artık Oracle'ın kurucusu Larry Ellison'ınkiyle rekabet ediyor ve serveti son iki yılda yükselen Hint zengini Mukesh Ambani'ninkini de geride bırakıyor.

CZ, En Zengin Kripto Girişimcileri Arasında Yer Alıyor

Çinli-Kanadalı girişimcinin yükselişi, hızlı hareket eden dijital para birimleri dünyasında hızla servet yaratılmasının simgesidir. Daha önce, diğer kripto kurucuları da, Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin ve Coinbase kurucusu Brain Armstrong'un her ikisinin de milyarder olmasıyla birlikte sanal paraların değeri arttıkça büyük kazançlar elde ettiler. Binance'in desteklediği bir başka kripto para borsası olan FTX'in CEO'su Sam Bankman-Fried, Salı günü “endüstride son birkaç yılda meydana gelen benzeri görülmemiş miktarda servet yaratımına” işaret etti.

“Sıralamalar İçin Endişelenme, Kaç Kişiye Yardım Edebileceğinize Odaklanın.”

Pazartesi günü Twitter'da yayınlanan bir gönderide Zhao da bu ayrımı kabul etti. “Sıralamalar için endişelenme. Kaç kişiye yardım edebileceğinize odaklanın” diye yazdı. Zhao, Binance'i 2017'de piyasaya sürdü ve yavaş yavaş dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri haline getirdi. Bir şirket blog gönderisine göre, yönetici Kanada'da göçmen bir ailede büyüdü ve daha önce hanesini desteklemek için McDonald's'ta çalıştı. McGill Üniversitesi'nde Bilgisayar Bilimi okuduktan sonra Tokyo Menkul Kıymetler Borsası ve Bloomberg için ticaret yazılımı üzerinde çalıştı. Binance'e göre Zhao, 2013 yılında bir poker oyunu sırasında Bitcoin'i öğrendi ve ardından hayatını ona adayarak kriptoya girmeye karar verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ