CZ, Binance'in 'kurtarma' anlaşmalarını yapmanın farklı yolları olduğunu açıklıyor.

Binance CEO

CZ, Binance'in 'kurtarma' anlaşmalarını yapmanın farklı yolları olduğunu açıklıyor. Binance CEO'su, kripto firmalarının 'kurtarmaları' hakkındaki eleştirilerini her zaman dile getirdi.

Binance CEO'su CZ'ye göre, şirketi Alameda Research'ün Voyager Digital ile yaptığı türden bir anlaşmaya varamazdı. Alameda Research, FTX kurucusu ve kripto milyarderi Sam Bankman-Fried'in sahip olduğu başlıca ticaret firmasıdır.

Geçen ay, ticaret şirketi, zor durumdaki kripto kredi kuruluşu Voyager Digital'e 500 milyon dolarlık bir kredi limiti sağladı. Ancak, 6 Temmuz'daki bir iflas başvurusu, Alameda'nın Voyager Digital'e 377 milyon dolar borcu olduğunu ortaya çıkardı.

Geçenlerde bir podcast yayıncısı CZ ile röportaj yapıp konuyla ilgili fikrini sorduğunda, Binance CEO'su anlaşmanın detaylarına şaşırdığını söyledi. Böyle bir şeyi asla yapmayacağını da sözlerine ekledi. “Bana biraz borç vermen için firmana yatırım yapmayacağım.”

CZ, böyle bir şirkete yatırım yapmayacağını, parasını elinde tutacağını söyledi. Görüşmeci, çoğu kripto firmasını etkileyen likidite sorunlarının ardından CZ'yi FTX ile ilgili diğer anlaşmalar hakkında yorum yapmak için araştırdı. Ancak, başka bir yorum yapmak konusunda isteksizdi. Rakiplerinin eylemleri hakkında konuşmayı sevmediğini söyledi.

CZ, yalnızca Binance ekibinin (kendisi de dahil) her zaman basit anlaşmaları tercih ettiğini söyledi. Ona göre Binance, yalnızca şirketin geliri ve kullanıcı sayısı gibi verilere dayanarak yatırım yapıyor.

Binance'in bir şirkete biraz para borçlu olmayı içeren anlaşmalar yapmadığını da sözlerine ekledi. Ardından, krediyi geri ödeyin ve onlara kurtarma paketi olarak daha fazla para verin. Krediyi geri ödemenin daha iyi olacağını söyledi. Ardından, bir kredi düzenlemesinin ayrıntılarını farklı şekilde tartışın.

CZ Genellikle Kurtarmaları Eleştiriyor

CZ her zaman kurtarma anlaşmalarını eleştirdi. Ancak, herhangi bir kurtarma anlaşmasının ayrıntılarını ilk kez tartışacak. Ayrıca, belirli bir kurtarma anlaşmasına dahil olmayacağını ilk kez açıkça belirtti. Yine de, bu FTX anlaşmasıyla ilgili yorumlarının zamanlaması, bazı imalar içeriyor.

FTX'in 250 milyon dolarlık bir kredi limiti ile blockfi teklifini duyurmasından sonraki 48 saat içinde, CZ bir blog yazısı yayınladı. Gönderide, kimsenin kötü firmalara tutunmaması gerektiğini yazdı. Bunun yerine, bu tür şirketlerin başarısız olmasına izin verilmelidir. Birkaç başka projenin bunların yerini alabileceğini ve alacağını da sözlerine ekledi. CZ ile yapılan bu podcast röportajının henüz halka açık olmadığını belirtmekte fayda var.

Binance Hiçbir Firmaya Borçlu Değil – CZ

Bu arada Binance CEO'su, kullanıcılarına, borsanın operasyonlarının uzun yıllar sorunsuz bir şekilde devam etmesi için yeterli kripto rezervine sahip olduğuna dair güvence verdi. CZ, Binance'in "ücretsiz" Bitcoin (BTC) ticaretinin başlatılmasıyla ilgili yoruma yanıt olarak iddialarda bulundu.

Binance CEO'su, yeni hizmetin borsanın kripto rezervlerini etkileyeceği endişelerini ortadan kaldırdı. Son zamanlarda, Binance'in rekabetinin önünde dünya standartlarında olduğunu da söyledi. Ancak, kripto ekosisteminin en iyi ticaret platformuna karar vermek için en iyi konumda olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca Binance'in kendi kendine yeterli olduğunu ve başka hiçbir firmadan kredisi olmadığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ