Binance CEO'su Changpeng Zhao, Terra'nın blok zincirini çatallama planının işe yaramayacağını söyledi.

Binance CEO

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Terra'nın blok zincirini çatallama planının işe yaramayacağını söyledi. Zhao'ya göre çatalın herhangi bir değer yaratacağı düşüncesi “arzu dolu”.

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Terra'nın blok zincirini çatallama planının işe yarayacağını düşünmediğini çünkü bunun herhangi bir değer sağlamayacağını söyledi.

Zhao Cumartesi günü bir tweet'te "Bu işe yaramayacak," dedi. "Çatallama, yeni çatala herhangi bir değer kazandırmaz. Bu, hüsnükuruntu."

Zhao'nun tweet'i, Terraform Labs'ın kurucusu ve CEO'su Do Kwon'un geçen haftaki çöküşünden sonra Terra için bir canlanma planı önermesinden bir gün sonra geldi. Kwon, Terra blok zincirini çatallayarak yeni bir zincir oluşturdu ve paydaşlara 1 milyar token dağıttı.

Kwon, "Terra topluluğu, topluluğu ve geliştirici ekosistemini korumak için zinciri yeniden oluşturmalıdır," dedi.

Yine de Zhao'ya göre, "dijital para basmak  değer yaratmaz." Sadece "mevcut dijital para sahiplerini sulandırır." Teşvikler "sadece bir önyükleme mekanizmasıdır" diye ekledi.

Zhao ayrıca Luna Foundation Guard'ın bitcoin rezervlerinin nerede olduğunu da sorguladı. "Önce bu BTC'lerin TÜMÜ UST'yi geri almak için kullanılması gerekmez mi?" diye sordu.

The Block'un Cuma günü bildirdiği gibi, Luna Foundation Guard tarafından 1,2 milyar dolardan fazla Bitcoin rezervi açıklanmadı. UST'yi desteklemek için 2 milyar dolardan fazla Bitcoin rezervi biriktirdi ve 750 milyon dolarlık Bitcoin kredisi sağladı. Gerisi hesapsız kalıyor. Ek olarak, 9.658 Bitcoin mevcut fiyatlarla 288 milyon dolardan fazla da açıklanmadı.

Genel olarak, Zhao, geçen hafta Terra ekibinin stabilcoin TerraUSD (UST) ve onun ilgili tokeni Luna'nın (LUNA) çöküşünü nasıl ele aldığından "çok hayal kırıklığına uğradı" dedi.

UST, ABD dolarına karşı sabit değerini kaybettiğinde tokenlar çöktü ve LUNA üzerinde fiyatını yüksek tutması için inanılmaz bir baskı yarattı. İki tokenin etkileşim için tasarlanma şekli nedeniyle bu, LUNA'da büyük bir arz artışına ve bunun sonucunda bir fiyat düşüşüne yol açtı.

Binance Labs, 2018'de 32 milyon dolarlık başlangıç turunu birlikte yöneten Terraform Labs'ın ilk destekçilerinden biriydi. Terraform'un diğer önemli yatırımcıları arasında Coinbase Ventures, Polychain Capital, Pantera Capital ve Hashed yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ