Binance CEO'su Zhao boğa sezonunun yakında başlayacağını açıkladı.

Binance CEO

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'in CEO'su Changpeng Zhao'ya göre, boğa piyasası her an geri dönmek üzere. Zhao, Vitalik Buterin'in kripto para piyasasının daha fazla büyüyemeyeceği tezini eleştirdi.

Boğa Sezonu Mutlaka Dönecek

Binance CEO'su Changpeng Zhao,  Consensus: Singapore 2018 konferansında CryptoGlobe ile yapılan bir röportaj sırasında mevcut piyasa koşullarında yönelik oldukça olumlu duygularını dile getirdi.

Kendi sözleriyle oldukça temkinli olan CZ, Bitcoin'deki 6 bin dolar direncinin 2015 yılındaki 200 dolar direncinden daha güçlü olduğunu ifade etti. Ayrıca, fiyat hareketini yıllık bazda incelediğini ve bu nedenle piyasanın hiç düşüş göstermediğine inanıyor.

Ancak, “eğer haftalık ya da aylık olarak bakarsanız, evet bir ayı piyasasındayız, ama sadece bir hafta boyunca 20 bin dolarda kaldık…” dedi. Her zaman uzun vadeli bakıyorum. boğa piyasasının daha sonradan daha erken döneceğini düşünüyorum:

Yani, bence boğa piyasası her an geri dönebilir ve tarihsel olarak Ekim-Aralık ayları iyi geçecek. Noel'den önce, genellikle piyasaların çok sık geçirdiği aylardır, ama bu yıl olacağını söylemiyorum, olmayadabilir.

Yine de, CEO aynı zamanda traderolmadığını, daha ziyade bir “holder” olduğunu kabul etti:

Asla alım satım yapmam. Ben her zaman alırım ve beklerim.

1000 kat büyüme mi?

Eylül ayında daha önce Zhao, Vitalik Buterin’in “1000x'lik fiyat artışlarının artık mümkün olmadığı söylemine sert çıkmıştı. CZ o günlerde şu açıklamayı yaptı:  

Buterin'e hala katılmıyorum. "Kripto kesinlikle 1000x ve daha fazla büyüyecek!" Sadece USD piyasa kapağına ulaşması onu 1000x'e yakınlaştıracaktır (bu sadece ciddi kısıtlı kullanım durumundaki bir para birimidir) ve türev piyasa çok daha büyüktür.  - CZ Binance (@cz_binance) 12 Eylül 2018

Zhao, şimdi daha da iyimser görünüyor, sadece tweetini saklamaya devam edecek, aynı zamanda zaman geldiğinde de retweet edecek, kripto-para piyasasının büyümesi üzerindeki pozitifliğini teyit edecek:

Bence daha çok artacak. O zaman bu tweet'i saklayacağım ve o günler geldiğinnde, gerçekten ne zaman olduğunu bilmiyorum, ama oraya vardığımızda, o tweet'i tekrar paylaşırım.

Sizce kripto para piyasası 1000 kat daha fazla büyüyebilir mi? Zhao ile Vitalik Buterin arasındaki tartışma mantıklı görünüyor mu? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ