ABD'li düzenleyiciler, dünyanın en büyük kripto para ticaret platformu olan Binance'i ülkede yasadışı olarak faaliyet gösterdiği iddiasıyla yasaklamayı hedefliyor.

Binance CFTF Davasının Ardından BNB Fiyatı 300$

ABD'li düzenleyiciler, dünyanın en büyük kripto para ticaret platformu olan Binance'i ülkede yasadışı olarak faaliyet gösterdiği iddiasıyla yasaklamayı hedefliyor.

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), şirkete karşı usulüne uygun olarak kayıtlı olmadan Amerika Birleşik Devletleri'nde iş talep ettiği iddiasıyla dava açtı.

Binance ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'ndeki çeşitli kara para aklamayı önleme ve diğer mali yasaları ihlal etmekle suçlandı.

2017 yılında kurulan firma, 100 milyondan fazla müşterisiyle dijital varlıklar için en büyük merkezi borsa olduğunu iddia ediyor. Aynı zamanda davada sanık olan Çin kökenli Kanadalı milyarder Changpeng Zhao tarafından yönetiliyor.

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), Binance'in 2019'dan beri Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet gösterdiğini iddia etti. Yine de, "kasıtlı olarak opak" bir küresel organizasyon yapısı kullanarak hiçbir zaman hükümete kaydolmadı veya ilgili ABD düzenlemelerine uymadı.

CFTC ayrıca, o zamanın önemli bir bölümünde Binance'in tüketicilerinden sitede işlem yapmadan önce herhangi bir kimlik doğrulama bilgisi vermelerini talep etmediğini de belirtti. Binance CEO'su CZ ise mevzuata uyumu garanti etmek için sınıfının en iyisi teknolojiyi kullandıklarını söyleyerek borsanın Müşterini Tanı (KYC) uygulamalarının meşruiyetini savundu.

Buna ek olarak, Binance'in "şeffaflık ve yetkililer ve yasa uygulayıcılarla işbirliği" konusundaki kararlılığını yineledi ve şirketin kârlı ticaret yapmadığını veya piyasayı manipüle etmediğini açıkladı.

BNB İçin Görünüm Nedir?

Anlaşmazlık devam ederken bir şey açık: Binance Coin (BNB) fiyatı dramatik bir düşüş riskiyle karşı karşıya. BNB tokeni, Pazartesi günkü duyuruyu takip eden 24 saat içinde %5,4 düştü ve piyasa değerine göre ilk 10'daki herhangi bir token arasında 24 saatlik en yüksek düşüş oldu.

Aşağıdaki Coinmarketcap grafiği, CFTC'nin BNB üzerindeki etkisini göstermektedir. BNB, davanın açıklandığı 27 Mart'tan bu yana kırmızıda ve yatırımcılar panik içinde kripto paralarını satarken bu eğilimin devam etmesi bekleniyor.

Şu anda BNB'nin fiyatı kabaca 315 dolar. Davanın ardından BNB'nin fiyatının 300 doların üzerinde kalıp kalmayacağı son zamanlarda gündemde olan bir konu, ancak trendin ışığında cevap umut verici görünmüyor.

Yeni Altcoinler Bulmanın Zamanı Geldi Mi?

Binance'in davası çözümsüz kalırken, yeni ICO DigiToads'a olan ilgi yoğunlaşıyor. Bir meme jetonunun ve oynayarak kazanılan token bu devrim niteliğindeki karışımı, yatırımcılara devasa oyun içi ödüller, eşantiyonlar, staking ödülleri ve en önemlisi, ön satış üzerinden %450 büyüme garantisi sunuyor. Ön satış sırasında 0,01$'dan başlayan TOADS lansman fiyatı 0,055$'a ulaşacak.

Bu denetlenmiş ve doxxed başlangıç, satış öncesi bir dönemde zaten 520.000 $ topladı, bu da tokenlerin kabaca %86'sının satıldığı anlamına geliyor. Bu sadece, erkenci kuşların çıkışta bir öldürme yapmak için hazırlık yapmakla meşgul olduklarını gösterebilir. Özellikle, bu ERC20 belirteci yetki kullanmaz. Bu nedenle, jetonlar başlatıldıktan hemen sonra kullanıcılar tarafından talep edilebilir.

Kapanış Notları
Binance ile ilgili durum geliştikçe, finansal düzenlemelere bağlı kalmanın ve ilgili makamlara uygun şekilde kaydolmanın önemini hatırlatıyor. Bu aynı zamanda yatırımcıların portföylerini çeşitlendirme ve DigiToads gibi diğer seçenekleri değerlendirme ihtiyacını vurgulamaktadır.

Ön satış aşaması neredeyse tükendi ve heyecan verici ödüller sunan proje ile bu son ICO, kripto para birimine yatırım yapmak isteyenler için benzersiz bir fırsat sunuyor. Ek olarak, eğlenceli ve ilgi çekici oyun deneyimi ile birçok kişi TOADS'ı yeni başlayanlar için en iyi kripto olarak görüyor.
En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ