BNB zinciri ekibi, zincirin çalışmadığı dönemde destekleri için topluluğuna teşekkürlerini sunar.

Binance Chain Hack: Blockchain 10 Saatlik Duraklamadan Sonra Tekrar Çalışıyor – BNB Fiyatı Sabit

BNB zinciri ekibi, zincirin çalışmadığı dönemde destekleri için topluluğuna teşekkürlerini sunar.
Topluluktan hızlı bir yanıt, olaydan kaynaklanan kayıpları en aza indirmeye yardımcı oldu.
Bugün erken saatlerde Binance zincirine yapılan bir saldırı 100 milyon dolardan fazla kayıpla sonuçlandı. Bununla birlikte, Binance CEO'su CZ kısa süre önce tüm fonların güvende olduğunu tweetlediği için durum şimdi kontrol altında. Bununla birlikte, BNB zincir ekibi olayla ilgili resmi bir açıklama yaptı.

Açıklamada, ekip olayın sorumluluğunu üstlendi ve topluluktan özür diledi. Rapor ayrıca, ekibin olayın yayılmasını durdurmak için her topluluk doğrulayıcıyla birbiri ardına temasa geçtiğini söyledi. Ekip, birçoğu farklı zaman dilimlerinde olduğu için bu doğrulayıcılara ulaşmanın zorluğunun altını çizdi.
Rapora göre, olay sırasında 26 aktif doğrulayıcı ve çeşitli zaman dilimlerinde toplam 44 kişi vardı. Kapanıştaki gecikmeye rağmen, ekip kayıpları başarıyla en aza indirdi.

Tam Olarak Ne Oldu?

Ekip ayrıca olayların zaman çizelgesini ve yakında ne olduğuyla ilgili ayrıntıları paylaşacağını açıkladı. Ancak olayla ilgili kısa bilgi verdi. BSC belirteç hub'ında bir saldırı oldu. Bu hub, BNB Akıllı Zinciri (BSC veya BEP20) ile BNB işaret zinciri (BEP2) arasındaki yerel çapraz zincirdir. Bu istismar, 2 milyon BNB tokeninin geri çekilmesiyle sonuçlandı.

Ancak güvenlik uzmanlarının, doğrulayıcıların ve projelerin ortak çabaları, ek fon kaybını en aza indirmeye yardımcı oldu. Rapor, bir sonraki adımın zincirleme bir yönetişim oylamasına sahip olmak olduğunu belirtti. Anketin sonuçları, BNB'nin iyiliği için sonraki eylem adımlarını belirleyecek.

Topluluk aşağıdakilere oy verecek:

*Saldırıya uğramış fonların dondurulup dondurulmayacağı.
*Bilgisayar korsanlarını yakalayanlara ödül verilip verilmeyeceği ve geri kazanılan fonların en fazla yüzde 10'unu almaları gerekip gerekmediği.
*Kalan saldırıya uğramış fonların BNB otomatik yakma ile kapatılıp kapatılmayacağı.
gelecekte bulunan hatalar için bir Whitehat programının geliştirilmesi; her hata bulucu çabaları için 1 milyon dolar alacak.
BNB işaret zinciri yükseltmesi tamamlandığında, BNB zincir ekibi genel görüşler için BSC doğrulayıcı oylama işlevini açar. Yılın başından bu yana, zincirler arası köprülerde birkaç istismar yaşandı. Bu nedenle, BNB zincir ekibi bu istismardan ayrıntılı dersleri paylaşmayı planlıyor.

Ayrıca, gelecekte benzer istismarları önlemek için daha gelişmiş güvenlik önlemleri önerecektir. Böyle bir eylem, BNB zincirinde yeni bir zincir üstü yönetişim mekanizmasının tanıtılmasıdır. Rapor, topluluk doğrulayıcılarının sayısındaki artışın Web3'ün gelecekteki başarısı için çok önemli olduğunu belirtti.

BNB zinciri ekibi, BNB Akıllı Zincirinin askıya alınmasının neden olduğu rahatsızlıktan dolayı özür diledi. Bununla birlikte, olay bitene kadar sarsılmaz destekleri için topluluğa ünlü takdirini ifade etti. İstismar, BNB'nin fiyatı üzerinde büyük bir olumsuz etkiye neden olmadı. BNB son 24 saatte yüzde 3,91 düştü ve son verilere göre 282,25 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ