Kripto borsası devi Binance, ülkelerinde Rusya'ya karşı devam eden savaşta Ukraynalı çocuklara yardım etmek için 2,5 milyon dolar bağışladı ve kripto ekosisteminde para veren ve ülkenin mücadelesi için tavır alan büyüyen bir birey dalgasına katıldı.

Kripto borsası devi Binance, ülkelerinde Rusya'ya karşı devam eden savaşta Ukraynalı çocuklara yardım etmek için 2,5 milyon dolar bağışladı ve kripto ekosisteminde para veren ve ülkenin mücadelesi için tavır alan büyüyen bir birey dalgasına katıldı. Binance'in kar amacı gütmeyen yardım kolu Binance Charity, UNICEF'e 2,5 milyon dolarlık kripto para bağışı yaptığını duyurdu. Amaç, savaştan etkilenen Ukraynalı çocukları ve aileleri desteklediği için örgütün masraflarının karşılanmasına yardımcı olmaktır.

UNICEF, Katkılarından Dolayı Binance'e Teşekkür Etti

Resmi bir açıklamada UNICEF, silahlı çatışmanın tırmanması nüfusu derinden etkilediği için paranın doğru zamanda geldiğini temin ederek katkısı için Binance'e teşekkür etti. Rus birliklerinin ilerleyişi ve çeşitli altyapı noktalarına yönelik saldırılar, Ukrayna'nın kuzey kesiminde yaşayanların hayatlarını mahvetti. Ukrayna Cumhurbaşkanının sivilleri milislere katılmaya çağırması ve bölgesel nakit akışı üzerindeki kısıtlamaları da çatışma bölgelerinde yaşayanların durumunu iyileştirmeye yardımcı olmadı.

Binance CEO'su Ukrayna'ya Mali Yardım Sağlamaya Devam Etme İsteğini Paylaştı

Binance CEO'su Changpeng Zhao, UNICEF ile ortaklaşa hayır kurumlarına mali yardım sağlamaya devam etme konusundaki istekliliğini paylaştı: Binance topluluğunun desteğiyle, bazı acıların hafifletilmesine yardımcı olmak için acil yardım sağlayan UNICEF ile devam eden işbirliğimiz için minnettarız.  Daha önce, kripto borsası Ukrayna'ya 10 milyon dolar bağışlamıştı. Kripto borsası, “Bu bağış, Ukrayna'da yerinden edilmiş çocukları ve aileleri desteklemek için UNICEF, UNHCR, BM Mülteci Ajansı, iSans ve Muhtaç İnsanlar da dahil olmak üzere halihazırda sahada bulunan büyük hükümetler arası kuruluşlar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar arasında bölünecek.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ