Binance, Çin'in en son kripto ticareti baskısını takiben platformunda Çin Yuanı tezgah üstü (OTC) ticareti için piyasayı durduracağını söyledi.

Binance, Çin Yuanı Kripto OTC

Binance, Çin'in en son kripto ticareti baskısını takiben platformunda Çin Yuanı tezgah üstü (OTC) ticareti için piyasayı durduracağını söyledi.Önemli sayıda Çin merkezli müşterisi olan büyük kripto borsalarından biri olan Binance, Çarşamba günü yaptığı bir Çin açıklamasında, 31 Aralık'tan sonra Çin Yuanı OTC pazarını listeden çıkaracağını söyledi.

Ayrıca borsa, Anakara Çin müşterilerinin erişimini kısıtlayacağını söyledi .Ancak Çin merkezli tüm hesapları emekli edip etmeyeceğini belirtmedi. Binance yaptığı açıklamada, "Platform Anakara Çin kullanıcılarını tespit ederse, Binance bu tür hesapları yalnızca para çekme moduyla kısıtlayacak. Kullanıcılar yalnızca varlıkları çekebilecek, siparişleri iptal edebilecek, pozisyonları kullanabilecek veya kapatabilecek" dedi.

Hareket, Binance'in Çin'deki en büyük rakibi olan Huobi'yi takip ediyor ve sadece Çin Yuanı OTC pazarını askıya almakla kalmayıp, aynı zamanda anakara Çin kimlikleriyle doğrulanmış tüm müşterileri de emekliye ayıracağını söyledi. Binance'in hamlesi, kripto şirketlerinden Çin'in geçen ay artan baskı önlemlerinin ciddiye alındığını öne süren uzun bir yanıt listesine de ekleniyor.

Binance'in borsa tokeni BNB, firmanın haberi açıklamasından kısa bir süre sonra yaklaşık yüzde beş düştü ve basın saatinden itibaren 440 dolardan el değiştiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ