BNB Zinciri (BNB), ağı 2022'nin sonuna kadar daha hızlı ve daha merkezi olmayan hale getirme planları arasında yeni bir teknik yol haritası açıklıyor.

Binance Coin (BNB), Daha Hızlı ve Daha Merkezi Olmayan 2022 İçin Yeni Yol Haritasını Açıkladı

BNB Zinciri (BNB), ağı 2022'nin sonuna kadar daha hızlı ve daha merkezi olmayan hale getirme planları arasında yeni bir teknik yol haritası açıklıyor.

Duyuru, Binance Chain ve Binance Smart Chain'in BNB Chain'i oluşturmak üzere birleşmesinden aylar sonra, BNB Chain Revelation Summit'te yapıldı.

Yol haritası, ağın BEP-131'in benimsenmesiyle artan ademi merkeziyetçiliği göreceğini gösteriyor. BNB Akıllı Zincirinde artan sayıda doğrulayıcının da güvenlik ve istikrarı artırması bekleniyor.

"Bu teklif, BSC Mainnet doğrulayıcılarının sayısını 21'den 41'e çıkaracak ve doğrulayıcıların donanımlarını ve altyapılarını sürekli olarak yenilemeleri için daha fazla merkeziyetsizlik ve teşvik sağlayacak."

Belge, BNB Beacon Chain'in şeffaflığı ve çoklu zincir entegrasyonunu geliştirmek için yılın ikinci çeyreğine kadar Binance merkezi olmayan borsayı  DEX açık kaynak haline getireceğini söylüyor.

"Geliştiriciler, kullanımı ve geliştirmesi ücretsiz hale gelecek olan DEX eşleştirme motor koduna erişmeyi dört gözle bekleyebilir."

Kullanıcılar ayrıca BEP-126 tarafından yılın üçüncü çeyreğine kadar uygulanacak mekanizmalar aracılığıyla artan işlem hızlarını da bekleyebilirler.

“BEP-126, eşler arası (P2P) kanal için BLS [Boneh–Lynn–Shacham] tabanlı çoklu imzayı uygulayacak ve blok zincirinin durumunu hızlı bir şekilde sonuçlandırmak için blokları onaylayacaktır. İşlemlerin son onay süresi iki bloğa kadar inecek ve işlem süresini azaltarak son kullanıcılara daha sorunsuz bir çapraz zincir kullanıcı deneyimi sunacak.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ