Bugün kripto para dünyasında önemli bir gelişme yaşanıyor. Binance CoinMarketCap'i satın alamk için 400 milyon dolar ödemek istiyor.

Bugün kripto para dünyasında önemli bir gelişme yaşanıyor. Binance CoinMarketCap'i  satın alamk için 400 milyon dolar ödemek istiyor. Binance, CoinMarketCap'i almak için müzakerelerin son aşamalarında olduğunu ifade ediyor. Konuya aşina bir kaynak, Kripto borsasının anlaşma için 400 milyon dolar kadar ödeme yapmaya çalıştığını söyledi.

Nakit ve hisse senedi anlaşmasının bu hafta açıklanması bekleniyor. Tamamlandığında, bu kripto alanındaki en büyük kazanımlardan biri haline gelecektir.

Anlaşmanın diğer şartları belirsizliğini koruyor.

Bu yılın başlarında, Binance CEO'su Changpeng “CZ” Zhao, hedefinde “çok heyecanlı” olduğu iki satın alma olduğunu söyledi. Bunlar “büyük” ve “önemli bir etkiye sahip olacak” diyen CZ’nin kastettiği anlaşmalardan biri CoinMarketCap olabilir.

SimilarWeb'e göre, CoinMarketCap, son altı ayda 207,2 milyon ziyaretçi çeken en popüler kripto veri toplayıcısıdır. Binance ise son altı ayda 113,8 milyon ziyaretçi çekti. CoinMarketCap'in trafiği Binance'in trafiğinden % 80 daha fazladır.

Konuyu bilen kişiler, CoinMarketCap'in önemli miktarda trafik kullanma yeteneğinin, edinimin başlıca nedenlerinden biri olduğunu söyledi. CoinMarketCap, 2013 yılında Delaware, ABD'deki anonim Brandon Chez tarafından kuruldu.


Binance ise yaklaşık % 22 trafik payı ile en çok ziyaret edilen kripto borsası olmaya devam ediyor. Yaklaşık % 21'lik bir paya sahip olan Coinbase ile boyun yarışmasında.


Binance bir satın alma çılgınlığı yaşadı. Kripto borsası geçen yıl en az dokuz şirket satın aldı, ancak sadece birkaçı halka açıklandı. Bunlar arasında - cüzdan sağlayıcısı Trust Walletı, blockchain veri girişimi DappReview; Hint kripto para borsası WazirX ve az bilinen Seyşeller merkezli türev platformu JEX yer alıyor.


 Genel olarak, bugüne kadarki en büyük kripto para anlaşmaları arasında Circle’ın Poloniex'i 400 milyon dolara satın alması; Bitstamp’ın Belçika merkezli yatırım şirketi NXMH tarafından yaklaşık 400 milyon $ karşılığında satın alınması; Coinbase’in Earn.com'u 120 milyon dolara satın alması; Kraken’in 2019 yılında 100 milyon dolara Crypto Facilities satın alması yer alıyor.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ