Kripto borsası, hesap sahibinin hesaplarına neden erişemediklerini bilmediğini iddia etmesinden kısa bir süre sonra eylemini açıkladı.

Binance, Düzenleyicinin Talebi Üzerine 1 Milyon Dolarlık Kurumsal Hesabı Askıya Aldı

Kripto borsası, hesap sahibinin hesaplarına neden erişemediklerini bilmediğini iddia etmesinden kısa bir süre sonra eylemini açıkladı. Binance, kolluk kuvvetlerinin adını açıklamadı.

Popüler kripto borsası Binance, 1 milyon dolar değerinde kripto para bulunduran bir Tezos aracı katılımcısının hesabını dondurduğunu doğruladı. Tezos aracına katkıda bulunan kişi, hesaplarının neden dondurulduğu konusunda bilgisiz olduğunu iddia ederek sosyal medyada Binance'i aradı. Perşembe günü, önde gelen borsa, bir finansal gözlemcinin talebi nedeniyle BakingBad'in bir Tezos stake ödülleri denetçisi  hesabındaki bir kısıtlamayı onaylayan bir Twitter ileti dizisi yayınladı.

Konuda Binance, BakingBad'in hesabı neden kısıtladığına dair iddiayı da reddetti. Tezos katılımcısı, 1 Temmuz 2022'den bu yana kurumsal hesabına erişemediğini iddia etti ve Binance, hesabın kapatılması için herhangi bir neden vermedi. BakingBad, hesabın Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Ether (ETH) ve Polygon (MATIC) gibi çeşitli tokenler içerdiğini belirtti.

Binance, Tezos katılımcısına platformun sohbet sistemi aracılığıyla 5, 12 ve 22 Temmuz 2022'de bir LE bağlantısı sağladığını ekledi. Dolayısıyla BakingBad, Binance'in eylemlerinden haberdar olmadığını inkar edemez. Borsa ayrıca BakingBad'in toplumu yanlış yönlendirmeye çalışmasının talihsizlik olduğunu söyledi. Ama bu davayla ilgili hiçbir şeyi değiştirmeyecek.

Binance, diğer tüm borsalar gibi kolluk kuvvetlerinden gelen taleplerle işbirliği yapmak zorunda olduğunu açıkladı. Borsa, BakingBad'e ajansla hesaba el konulmasına itiraz etme sürecini takip etmesini tavsiye etti. Ancak, ajansın münhasır hakkı olduğu için Binance'in bu süreç üzerinde hiçbir kontrolü olmadığını açıkladı.

Binance, Ajansın Adını Açıklayamadı

Binance ve yan kuruluşlarının küresel olarak çeşitli ülkelerde ofisleri olduğundan, Binance'den hangi kolluk kuvvetlerinin talepte bulunduğu belirsizdir. BakingBad'in LinkedIn sayfasına göre, şirket Estonya merkezli. Estonya'nın mali düzenleyicileri, bu yıl Şubat ayında ülkedeki sanal varlık sağlayıcılarından yeni kara para aklama karşıtı düzenlemelere uymalarını istemeye başladı.

Binance'in, ülke Ukrayna'yı işgal ettikten sonra Rusya ile ilgili işletmelere ve kişilere yaptırım uygulayan çeşitli kanun uygulayıcı kurumlara ve düzenleyicilere uyduğunu belirtmek önemlidir. Şubat ayında bir Binance sözcüsü, borsanın milyonlarca kullanıcısının hesabını sebepsiz yere dondurmayacağını söyledi.

Şirketin CEO'su CZ, borsa ve geleneksel finans kurumlarının benzer şekilde yaptırımlara uyması gerektiğini söyledi. Dört ay önce Binance, ülke içindeki ve dışındaki Rusların hesaplarını dondurdu. O zamandan beri Binance hesaplarıyla ticaret yapamıyor veya para yatıramıyorlar veya platformun saklama cüzdanları, stake edilen veya kazanılan mevduatlar gibi özelliklerini kullanamıyorlar. Küresel bir iş yürütme niyeti göz önüne alındığında, Binance'in eylemleri anlaşılabilir. Borsa herhangi bir bölgedeki düzenleyici politikalara uymazsa, istediği kadar yoğun bir şekilde genişlemek neredeyse imkansız olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ