Binance, ekosistemini genişletmek için akıllı bir sözleşme odaklı blok zinciri başlatıyor.

Binance Ekosistemini Genişletmek İçin Bu Adımı Atıyor

Binance, ekosistemini genişletmek için akıllı bir sözleşme odaklı blok zinciri başlatıyor.

Binance Akıllı Zincir, halihazırda çalışmakta olan Binance Zinciri ile paralel çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve Binance’in merkezi olmayan borsasını güçlendiriyor.

Yeni bağımsız blockchain, Binance Chain kısa bir süre çalışmayı durdursa bile çalışmaya devam edebilmesi için bağımsız teknik ve iş işlevlerine sahip olacak.

Yeni yayınlanan tanıtım bütenine göre, Binance Akıllı Zincir blok zinciri Ethereum ile uyumlu, blok zincir ekosistemini genişletiyor ve sıfır veya minimum ücretle en merkezi olmayan uygulamalarla çalışmasına izin veriyor.

“Nispeten olgunlaşmış uygulamalardan ve topluluktan yararlanmak için BSC [Binance Smart Chain] mevcut Ethereum ana ağı ile uyumlu olmayı seçiyor…

Uygulama BSC'nin daha fazla Ethereum güncellemesine yetişmesi için yer bırakmalı. ”

Binance'ın akıllı sözleşme katmanı, daha hızlı bir ağ performansı ve artırılabilir ölçeklenebilirlik sağlamak için EOS tarafından devredilen proof of stake ve proof of  authority sistemlerini birleştirecektir. Geliştirme ekibine göre, birkaç temel özellik sunacak: akıllı sözleşmeler, Binance Coin (BNB) staking, açık kaynak platformu, Ethereum uyumluluğu, hızlı blok süreleri ve düşük işlem maliyetleri.

Messari araştırmacısı Wilson Withiam, kripto devinin son hamlesinin Ethereum'a doğrudan bir meydan okuma olduğunu söyledi.

"Hata yapma; BSC, Ethereum ve EOS gibi, sonsuz finansal desteğe sahip açık bir rakip.

Ancak koin her zaman ağ etkilerini geçersiz kılamaz, bu nedenle kısa vadede BSC, ortaya çıkan diğer ETH Killerleri için daha güvenilir bir tehdittir. ”

 Binance CEO'su Changpeng Zhao, şirketin kripto tekliflerindeki rekor düzeyde işlem hacmi nedeniyle 2020'de 1 milyar dolardan fazla kar elde etmeyi başardığını doğruladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ