Binance, ERC-20 tokenlerin çekim ücretlerini azalttı!

2017 son çeyreğinde kullanıma sunulan ve kısa sürede yerli yabancı yatırımcıları çekerek milyonlarca kullanıcıya ulaşan Çin merkezli kripto para borsası Binance'in CEO'su Zhao Changpeng,  tüm ERC-20 tokenleri için çekim ücretlerini %25 oranında azalttığını açıkladı.

Ünlü işadamı Zhao, Pazartesi sabahı saat 01.50'de bir tweet ile açıklama yaptı;

"ERC-20 tokenlerin çekim ücretleri Binance'da %25 azaltıldı. Çekim ücretlerindeki bu indirim dinamik olarak yakında tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak."

Binance, zaten kripto para borsaları arasında en düşük çekim ücreti uygulayan borsalardan birisi. Şimdiye kadar kripto para, satın alma ve satma işlemlerinde sadece  %0,1'lik bir ticaret ücreti talep etmiş, para yatırma ücreti ve kripto paralarda da  değişen coin çekim ücretleri uygulanmaktaydı.

ERC, Ethereum ağında iyileştirmeler sunmak üzere resmi protokol olan 'Ethereum Request for Comments' anlamına geliyor ve '20' benzersiz teklif kimlik numarasından oluşuyor. Bir ERC-20 tokeni olması, madalyonun diğer ERC-20 tokenleri ile etkileşim kurması için gerekli olan belirli ölçütleri yerine getirmiş olduğu anlamına gelir. Bu kurallar setini karşılayarak, kripto paraların Ethereum'un ağını etkili bir şekilde kullanması sağlanır; Bu yazı yazıldığında toplamda 450 ERC-20 tabanlı token dolaşımda bulunuyor.

Binance  platformunda işlem görmeye başlayacak olan ERC20 altyapılı kripto paralar Vechain (VEN), SALT (SALT), Dent (DENT), Digix Dao (DGD), UCash (UCASH), Wax (WAX), Po.et (POE) , ve borsanın  kendi dijital parası  olan Binance coin (BNB) yatırımcıları bundan nasibini alacak.

Sürekli olarak işlem ücretlerinde değişmeler olacaktır. Binance Coin üzerinden alınan para çekme ücreti  şu anda 0.86 BNB'den 0.54 BNB'ye düşerken, toplam fiyatında 3 dolar değerinde düşüş yaşadı. Platform aynı zamanda SALT çekiminden 1.9 SALT'den 1.2 SALT'a düşüşle birlikte toplamda % 36 düşüş yaşadı. Digix DAO'nun çekim ücreti bugüne kadar herhangi bir değişiklik göstermedi.

Bu açıklama, yatırımcıların çekim ücretlerini düşürmesi için Binance'a baskı yaptıktan sonra ortaya çıktı. Bugünkü haberlere göre, Binance platformu aracılığıyla para gönderilme işlemlerinin daha ucuza yapılabileceği yatırımcılar tarafından belirtiliyor.

Sonuç olarak, EOS (EOS) üzerindeki çekim ücretlerinin, önceden 1,4 EOS'tan minimum çekilmesi durumunda 0.7 EOS'tan ziyade 0,525 EOS'da ücretlendirilmesi gerekiyor. Benzer şekilde, Tron (TRX) ve Qtum (QTM) çekimlerinin sırasıyla sırasıyla 96 TRX ve 0.0075 QTM ücretlendirilmesi yapılıyordu.

Hong Kong merkezli bir şirket olan Binance, piyasadaki en büyük kripto para borsalarından biri. Aralık ve Ocak ayı başlarında Yatırımcıların borsaya üye olmak için sıraya girdiğini söylemek yanlış olmaz. Zhao bir Bloomberg röportajında, 250.000 yeni müşterinin tek bir günde kayıt olduğunu söylemişti.

Kripto para çekim ücretlerinde yapılan bu fiyat düşüşü şüphesiz Binance borsasında işlem yapan yatırımcıları oldukça sevindirecektir. Ayrıca geçtiğimiz günlerde veri güncellemesinin beklenenden uzun sürmesi sonrası yatırımcılar kaosa kapılmış ve Binance'ın bir siber saldırıya maruz kaldığı düşünülmüştü fakat Şirket CEO'su Zhao'dan kısa sürede gelen birçok açıklama sonrası  söylentiler boşa çıkmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ