Binance, Alameda Research sızdırılmış bilançosunun keşfinden sonra FTT tokenlerini satmaya karar verdi.

Binance FTT Tokenlerini Satacak – Bir Sonraki Terra Luna Çöküşü Yakın mı?

Binance, Alameda Research sızdırılmış bilançosunun keşfinden sonra FTT tokenlerini satmaya karar verdi.
Alameda Research'ün CEO'su, piyasayı korumak için token başına 22 $ karşılığında açıklanmayan miktarda Binance FTT tokeni satın almayı planlıyor.
Yakın tarihli bir tweet'te Binance CEO'su Changpeng “CZ” Zhao, elindeki FTT tokenlerini satacağını açıkladı. Binance'in geçen yıl BUSD ve FTT tokenleri şeklinde yaklaşık 2,1 milyar dolar aldığını açıkladı. Tutar, kripto para birimi şirketi Alameda'nın kardeş şirketi FTX ile ortaklığından çıkarken alındı. FTX ve Alameda Research, Sam Bankman-Fried'e ait en iyi değişim ve ticaret platformlarıdır. Yapılan açık açıklamaya rağmen Binance patronu, defterlerinde kalan FTT tokenlerinin tam miktarını belirtmedi.

Ayrıca, piyasa etkisini en aza indirmeye yardımcı olmak için eylemin kademeli olarak gerçekleştirileceğini açıkladı. CZ yazdı:

…Son zamanlarda ortaya çıkan ifşalar nedeniyle, defterlerimizde kalan tüm FTT'leri tasfiye etmeye karar verdik. Bunu piyasa etkisini en aza indirecek şekilde yapmaya çalışacağız. Piyasa koşulları ve sınırlı likidite nedeniyle, bunun tamamlanmasının birkaç ay süreceğini tahmin ediyoruz.

CZ'nin tweetine yanıt olarak Alameda Research'ten Caroline Ellison, şirketinin mali sağlığının sızdırılan bilançodan daha güçlü olduğunu tweetledi. Buna ek olarak, FTT tokenlerini Binance'den her biri 22 $ karşılığında satın almayı teklif etti.

CZ daha önce Binance'in FTT tokeninin satışının, piyasa etkisini önlemek için önümüzdeki birkaç ay içinde partiler halinde olacağını belirtmişti. Bununla birlikte, Etherscan'dan gelen raporlar, yaklaşık 530 milyon dolar değerinde 23 milyon FTT'yi bir Binance değişim cüzdanına taşıyan bir adresi gösterdi. Daha sonra, FTT'nin fiyatı 24 saat içinde 22.02$'a gerileyerek Haziran'dan bu yana kaydedilen en düşük fiyat oldu. Yazma sırasında, FTT'nin değeri 22,58 ABD dolarıdır.

Binance Neden FTT Tokenlerini Satmayı Planlıyor?

CZ'nin açıklamasından önce Alameda Research'e ait bir bilanço sızdırıldı. Bilanço, 30 Haziran'da kaydedildiği üzere Alameda'nın 5,8 milyar dolarlık FTT tokenlerine sahip olduğunu ortaya koydu. Ayrıca, Alameda'nın şu anda 14,6 milyar dolarlık varlığa ve 7,4 milyar dolarlık tanımlanamayan krediler de dahil olmak üzere 8 milyar dolarlık borcuna sahip olduğunu gösteriyor. Belki de CZ, FTT'nin Terra'nın Luna Crash'inin yolunu tutacağından korkuyordu.

Sızan bilançonun tedavülden sonra Alameda Research CEO'su bilgi hakkında birkaç not verdi. Dönen bilançonun şirketin kurumsal varlıkları için olduğunu ve 10 milyar doların üzerinde varlığın oraya yansıtılmadığını söyledi. Bazı korumaların listelenmediğini ve kredilerin brüt tutarının kapatıldığını vurguladı.

Binance patronu ayrıca, FTT tokenlerini satmanın herhangi bir rekabet eden borsa ile ilgisi olmadığını tweetledi. Dedi ki:

Bunun bir rakibe karşı bir hareket olup olmadığına dair herhangi bir spekülasyonla ilgili olarak, öyle değil… Biz genellikle tokenleri uzun vadeli tutarız. Ve bu simgeye bu kadar uzun süre tutunduk. Eylemlerimizde şeffaf kalırız.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ