Binance geliri, CryptoQuant verilerine göre son 2 yılda 10 kat arttı.

Binance Geliri 2 yılda 10 Kat Arttı – Borsa ve Bitcoin Piyasası Güvende – FUD

Binance geliri, CryptoQuant verilerine göre son 2 yılda 10 kat arttı. Veriler, Binance CEO'su CZ'nin, borsanın finansal sorunlar yaşayabileceğini iddia eden raporlara yanıt vermesiyle geldi.

Veri analitiği platformu CryptoQuant, kripto borsalarının ödeme gücüyle ilgili son zamanlarda ortaya çıkan endişelere rağmen Binance'te gelir artışı gösteren yeni verilere dikkat çekti.

Bir tweet'te CryptoQuant, Binance'in yıllık gelirinin büyüme yolunda olduğunu belirtti. Binance'in yıllık geliri, son iki yılda 10 kattan fazla büyüyerek 2022'de 12 milyar dolara ulaştı.

Binance, diğer borsalarda gelirlerin önemli ölçüde düştüğü bir dönemde de bu başarıyı sergiledi. Huobi'nin üç aylık geliri, 2021'in ilk çeyreğinden bu yana %98 düştü ve FTX, Kasım ayında çöktü.

Binance gibi organik gelir artışı gören OKX borsası, OKB belirteçlerini yakarak 4 kat artış kaydetti.
CryptoQuant analizi, Arcane Research'ün yakın tarihli bir raporunda Binance'in 2022'de diğer borsalara hakim olduğunu açıklamasının ardından geldi. Rapor, Binance'in tüm Bitcoin (BTC) spot ticaretinin yüzde 92'sini kontrol ettiğini ortaya koydu. Borsa ayrıca BTC türev ticaretinin yüzde 61'ini kolaylaştırdı ve kripto sürekli açık faiz (OI) piyasasının yüzde 49'una hakim oldu.

Rapor, Binance'in 2022'de finansal sağlığa işaret eden başka kazançlar da elde ettiğini ekledi. Yerel belirteci olan BNB, hem BTC hem de ETH'den daha iyi performans gösterdi. Borsa, kasvetli yıl boyunca çalışan sayısını artıran tek kripto şirketinden biriydi.

Arcane, "Kripto piyasası yapısı ve piyasa hakimiyeti söz konusu olduğunda, 2022'nin Binance dışında belirgin 'kazananları' yok" dedi.

Binance, 2023'te Pozitiflere Odaklanmaya Devam Ediyor

Büyümeye rağmen, son spekülasyonlar, özellikle FTX'in çöküşünden bu yana Binance'in ödeme gücü sorunlarıyla karşı karşıya olabileceği yönünde. Yakın tarihli bir raporda Forbes, Binance'in muhtemelen borsada gerçekleşen para çekme miktarını küçümsediğini iddia etti.

Haber kaynağı, son iki ayda 12 milyon doların üzerinde varlığın borsadan ayrıldığını ileri sürdü. Rapor ayrıca, veri firmaları arasında takas varlıklarının nasıl ölçüleceği konusunda bir fikir birliği olmadığı için Binance'in rezerv varlık varlıklarının tartışmalı olmaya devam ettiğini vurguladı.

Bu nedenle, rapor, borsanın finansal kırmızı bayrakları saklıyor olabileceğini iddia ediyor. Ayrıca Binance'in CEO'su Changpeng Zhao'nun, Binance'in elinde kalan FTT tokenlerini satacağını açıkladığında FTX'in çöküşünde parmağı olduğunu kaydetti.

Rapor hakkında yorum yapan Binance CEO'su Changpeng Zhao, Forbes'un kripto piyasasını takip etme konusunda yardıma ihtiyacı olabileceğini belirtti. FUD'yi görmezden gelmek için sık sık tekrarladığı mantrasını yineledi.

Pekala, 4 yapacak ve buradan yok sayacak. https://t.co/GP67A5iThk

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) 10 Ocak 2023

FUD'yi göz ardı etmek ve müşterilere hizmet vermek, Binance'in giderek daha fazla benimsediği bir yaklaşımdır. Borsa daha önce, büyük para çekme çılgınlığının ortasında, tüm kullanıcı işlemlerini başarıyla işlediğine dikkat çekmişti. Bunu, yatırımcıların varlıklarını 1:1 desteklediği, kullanıcı varlıklarına kredi vermediği ve borçsuz bir sermaye yapısına sahip olduğu için yapabildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ