Malta merkezli Binance ve Hindistan’ın WazirX'i son birkaç aydır birlikte çeşitli gelişmeler yaşadı.

Binance, Hindistan Merkezli WazirX’in P2P Platformunun Entegrasyonunu Duyurdu

Malta merkezli Binance ve Hindistan’ın WazirX'i son birkaç aydır birlikte çeşitli gelişmeler yaşadı. Dünyanın en büyük kripto borsalarından birinin Hindistan merkezli kripto ticaret platformunun satın aldığını duyurmasından kısa bir süre sonra, iyimserlik duygusu Hindistan'ın kripto ekosistemini kuşattı.

Binance tarafından yakın zamanda yapılan bir açıklamaya göre, Malta merkezli borsa şimdi bir sonraki geliştirme aşamasının bir parçası olarak 13 Şubat 2020'de WazirX’in P2P ticaret platformunu kendi sistemine entegre edecek.

Borsaya göre, bu yakın entegrasyon süreci sayesinde Binance kullanıcıları anında Binance ve WazirX hesapları arasında para aktarabilecek ve kullanıcıların doğrudan mevcut Binance hesaplarından WazirX'e erişebilmeleri sağlanacak. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer veriliyor:

“Binance kullanıcıları ayrıca WazirX’in P2P ticaret platformu üzerinden doğrudan Binance üzerinden USDT alıp satabilecekler.”

Duyuru WazirX CEO'su Nischal Shetty tarafından memnuniyetle karşılandı ve bu gelişmenin “küresel çapta Fiat <> Kripto sorununun çözümünde bir adım daha ileri olduğunu” söyledi.

Bu gelişme, Amayasa Mahkemesinin  “Crypto / RBI” davası hakkındaki son duruşmasını izliyor. Hindistan’ın Merkez Bankası, bir çok kimseye göre ülkedeki kripto paraları yasaklamak için güçlü bir delil olduğunu ileri süren önemli bir çalışma veya belge sunamadı.

WazirX CEO'su Nischal Shetty, RBI'nın yasak hakkında çelişkili görüşler sunduğunu belirtti. Shetty konuyla ilgili olarak şöyle diyor:

“RBI'nin kendisi bir süre önce kripto paraların şu anda finansal istikrar için bir risk oluşturmadığını belirten bir açıklama yaptı.”

 Binance ve WazirX arasındaki artan entegrasyonun, özellikle hükümet ve düzenleyici kurumların kripto ekosistemi hakkında daha fazla netlik kazanmak için çalıştığı üzere, Hindistan'da önümüzdeki birkaç yıl için olumlu bir kripto düzenleme dalgasını teşvik etmesi muhtemeldir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ