Binance bir Blur/USDT sürekli vadeli işlem sözleşmesi başlattığını duyurduktan sonra, Blur'un yönetişim tokeninin büyük sahipleri karşıt pozisyonlar aldı.

Binance’in Hamlesi Sonrası Bu Altcoin’e Dikkat

NFT piyasası, günlük aktif kullanıcılarda OpenSea Pro'ya rakip oluyor.

Binance’in NFT Hamlesi

Hacme göre önde gelen kripto borsası Binance'in NFT piyasa yeri Blur'un yönetişim tokeni için sürekli vadeli işlem sözleşmeleri başlatacağını duyurmasının ardından, tokenin balinaları arasında tartışmalar yaşanıyor.

Binance, 27 Nisan'da, 20x'e kadar kaldıraçla stablecoin Tether'e karşı Blur fiyatına bahis yapmak üzere sürekli bir vadeli işlem sözleşmesi başlatacağını duyurdu. Blur/USDT sözleşmesi bugün öğlen UTC'de yayınlanacak.

Bugün erken saatlerde bir balina, ortalama 0,72 dolar fiyatla 1,39 milyon adet Blur yönetişim tokeni satın aldı. 1 milyon USDT’lik alım, merkezi olmayan borsa toplayıcı 1inch aracılığıyla gerçekleştirildi.

Bu hamlenin tam tersinin de söz konusu olduğunu görüyoruz. Ethereum Name Service alan adı luggis.eth olan bir cüzdan, token başına ortalama 0,68 dolar fiyatla 1,77 milyon BLUR'u 1,2 milyon USDC ile takas etti. Lookonchain olarak bilinen zincir üstü bir analistin Twitter'da belirttiğine göre bu, luggis.eth'e yaklaşık 295.000 dolar zarar verdi. Luggis.eth şu anda artık Blur yönetim tokenına sahip değil.

Etherscan'den alınan verilere göre, Blur'un yönetişim tokenının piyasa fiyatı şu anda 0,72 dolar.

Blur, OpenSea Pro'dan Daha Az Günlük Aktif Kullanıcıya Sahip

Blur'da son haftalarda azalan hacimler dikkat çekiyor. Kimi uzmanlar, profesyonel yatırımcılar için pazarlanan NFT piyasasının özellikle ana akım NFT tüccarları için uygun olmadığını iddia ediyor.

Rakip NFT toplayıcı OpenSea Pro, lansmanının ardından aktif adreslerde ve işlem hacimlerinde önemli artışlar yaşadı ve rekabetçi bir piyasada işlemlerde en büyük payı aldı.

OpenSea Pro'nun günlük aktif kullanıcı payı o zamandan beri yalnızca arttı. Veri izleme platformu Dune'a göre şu anda piyasanın %70'ini oluşturuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ