Kripto para borsası Binance Trust Wallet'in kredi kartı satın alımlarını ve Ripple’ın XRP tokenini destekleyeceğini duyurdu.

Binance’in Kripto Cüzdanı, XRP ve Kredi Kartı Satın Alma İşlemlerine Destek Veriyor

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance 12 Mart'ta yaptığı bir basın açıklamasında resmi cüzdanı olan Trust Wallet'in kredi kartı satın alımlarını ve Ripple’ın XRP tokenini destekleyeceğini duyurdu. Trust Wallet, geçen yılın Temmuz ayında borsadaki ilk kamu iktisapında Binance tarafından satın alındı.

Basın açıklamasına göre, kullanıcılar artık XRP'yi Trust Wallet üzerinden gönderebilir, alabilir, saklayabilir ve değiştirebilir. Cüzdanın resmi web sitesine göre, Trust Wallet, diğerlerinin yanı sıra Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash'i (BCH) ve ERC20, ERC223 ve ERC721gibi kripto para birimlerini de destekliyor.

Binance'in Simplex ile yapılan ortaklığın ardından cüzdan artık XRP, BTC, BCH, LTC ve ETH'nin kredi kartı ve banka kartı alımlarını da destekliyor.

Şirketin Trust Wallet Core'u açık kaynak kodları ile piyasaya sürülmesi, geliştiricilerin daha fazla kişiselleştirilmiş uygulama ve cüzdan oluşturmalarına olanak tanıyor.

Ayrıca, Trust Wallet'in kurucusu Viktor Radchenko açık kaynak kodlarının bağımsız geliştiricilerin yeni blok zincirlerini cüzdanla entegre etmelerini sağladığına dikkat çekti.

Şu anda  günlük işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance. Ocak ayının sonunda Simplex üzerinden kredi kartı ve bankamatik kartı satın alımılarını desteklemeye başladı.

Binance'in resmi cüzdanı Trust Wallet ayrıca Binance DEX ile birlikte Ledger Nano S ile de entegre olacak. Binance DEX, Binance'in geçen ay başlattığı test ağı olan Binance Chain tarafından desteklenen bir eşler arası merkeziyetçi olmayan bir değişimdir.

Geçen yılın Kasım ayının sonunda, bir başka yerelleşmiş borsa olan Bhex'in Huobi ve OKCoin gibi büyük borsaların desteğiyle 15 milyon dolarlık bir fon sağladığı bildirildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ