Binance, kulüp DigitalBits'i bırakmayı düşündükten sonra Inter Milan'ın ana forma sponsoru olma yarışına liderlik ediyor.

Binance, Inter Milan futbol Spor Kulübünün Ana Sponsoru Oldu - Daha Fazla İnsan BNB

Binance, kulüp DigitalBits'i bırakmayı düşündükten sonra Inter Milan'ın ana forma sponsoru olma yarışına liderlik ediyor. Binance dışında, diğer kripto borsaları, büyük hayran kitlesini kendi avantajlarına kullanmak için agresif bir şekilde spor ortamına giriyor.

Yeni pazarlar arayan daha fazla dijital varlık ticaret platformuyla spor endüstrisi, geniş hayran kitlesi nedeniyle keşfedilmesi gereken bir altın madeni olarak görülüyor. Bu nedenle, Binance'in Inter Milan FC'nin yeni forma sponsoru olarak DigitalBits'in yerini almaya çalışması şaşırtıcı değil. Inter Milan, DigitalBits'in sürekli ödeme başarısızlıkları nedeniyle yeni ortaklıklar kurmak istiyor. Binance önde gelen bir aday olarak ortaya çıktı.

Inter Milan Neden Forma Sponsoru Olarak Binance'e Geçmeyi Planlıyor?
 

İtalyan adı Internazionale Milano ile tanınan son derece başarılı futbol devi, yeni forma sponsoru olarak DigitalBits'in yerini alacak üç platformdan Binance'i düşünüyor. Kulüp, mevcut sponsorunun ilk anlaşmasının bir parçası olarak tutarlı ödeme sağlama yükümlülüğünü yerine getirmediğini kaydetti. Diğer adaylar arasında Çinli elektronik üreticisi Hisense ve dijital bahis platformu LeoVegas yer alıyor.

Ünlü İtalyan spor kuruluşundan gelen bir rapora göre, dünyanın en büyük kripto borsası Tuttosport, kulübün spor giyiminin ana yüzü olmak için İtalyan futbol takımıyla ortak olmaya hazırlanıyor. DigitalBits ile bağları kesme planı, geçen ay Inter Milan'ın kaçırılan ödeme planları nedeniyle blockchain varlığını bırakmayı düşündüğünü doğruladığından beri devam ediyor.

Raporlar, DigitalBits'in futbol kulübüne geçen ay itibariyle 17 milyon €'ya yakın borcu olduğunu gösteriyor. İşbirliği, DigitalBits'i ana şirketi DigitalBits Foundation ile anlaşarak kulübün resmi forma sponsoru konumuna getirdi. Ancak Hisense'nin, futbol kulübüne uygun koşullar sağlaması koşuluyla, Inter Milan'ın forma sponsoru olarak Binance'in pozisyonuna meydan okuması bekleniyor.

Elektronik devinin halihazırda futbol sahnesinde çok sayıda ortaklığı bulunuyor. Binance ise FTX skandalıyla ilgili birkaç sorun yaşadı. Bu, karar vermede önemli bir rol oynamazsa, Binance ortaklığı tamamlayabilir.

Devamını oku: FTX CEO'su SBF hapse girecek, ancak Binance CEO'suna ve kripto pazarından diğerlerine saldırmak istiyor

Spor Takımları ile Ortaklık

En son haberler, Binance'in futbol ekosistemindeki ilk macerası değil. Geçen yıl başka bir İtalyan kulübü olan SS Lazio ile 35 milyon dolarlık ortaklık, takası kulübün resmi forma sponsoru yaptı. Lazio merkezli futbol takımıyla yapılan anlaşmanın, tüm tarafların tatmin olması halinde ek bir uzatmayla birlikte iki yıl sürmesi bekleniyor.

Haziran 2022'de Binance, yüzyılın en önemli futbolcularından biri olan Cristiano Ronaldo ile multi-milyon dolarlık bir ortaklığa imza attı. Yeni ortaklık, kripto borsasının ödüllü Portekizli sporcunun imajını kullanarak bir dizi misli olmayan token (NFT) oluşturduğunu gördü. Benzer şekilde, Kasım ayında kripto devi, ana şirketi Binance Labs aracılığıyla oynaması ücretsiz fantezi oyun şirketi Ultimate Champions'ı genişletmek için 4 milyon dolara yakın yatırım yaptı.

Platform aynı ay içerisinde Football Fever 2022 projesini de açıkladı. Proje, 1 milyon dolarlık para ödülünden pay almak için savaşan dünya çapındaki hayranları çekmeyi amaçlıyor. Binance dışında artık çökmüş olan FTX, Crypto.com ve Coinbase gibi diğer kripto para borsaları da devasa hayran kitlesini kendi avantajlarına kullanmak için agresif bir şekilde spor ortamına giriyor.

Geniş hayran kitlesi nedeniyle genişleme yarışı devam ederken, kripto firmaları futbol sektörünün pazar hakimiyetinin anahtarı olduğuna inanıyor. Anlaşma başarılı olursa, muhtemelen BNB sahiplerinde bir artışı tetikleyecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ