Teknoloji yatırımcısı Sequoia Capital, Binance ile birlikte Musk'ın Twitter devralma teklifini de destekliyor.

Binance, Kripto Para Birimlerini Ödeme Seçenekleri Olarak Daha da Uygulamak İçin Elon Musk

Teknoloji yatırımcısı Sequoia Capital, Binance ile birlikte Musk'ın Twitter devralma teklifini de destekliyor. Sequoia Capital aynı zamanda PayPal'da erken aşamada bir yatırımcıydı; Musk tarafından ortaklaşa kurulan bir şirket.
Birden fazla rapora göre kripto borsası, Binance ve teknoloji yatırım şirketi Sequoia Capital, Elon Musk'ın sosyal medya platformu Twitter'ı devralma konusundaki yenilenen ilgisini destekliyor. Musk, bu yıl Nisan ayında Twitter'ı devralmakla artık ilgilenmediğini açıklamadan önce, teknoloji yatırımcısı anlaşmaya 800 milyon dolar taahhüt etmişti.

İçeriden kaynaklar, Musk'ın bu ayın başlarında sosyal platformu satın alma konusundaki ilgisini canlandırmasının ardından Sequoia Capital'in anlaşmaya hala aynı tutarı yatırmayı planladığını ortaya koyuyor. Popüler kripto borsası Binance, Musk'ın Twitter devralma anlaşmasına 500 milyon dolar katkıda bulunacağını da ima etti. Bir Binance temsilcisi medyaya şirketin hala anlaşmaya bağlı olduğunu ve paylaşılacak bir güncelleme olmadığını söyledi.

Bu yılın Mayıs ayında Binance CEO'su CZ, şirketin sosyal medyayı Web3 ile birleştirmede önemli bir rol oynamak istediğini tweetledi. Böylece, kripto da dahil olmak üzere blok zinciri teknolojisinin benimsenmesini ve kullanımını genişletmek. Bu ayın başında, birden fazla rapor Musk'ın önceki kararını tersine çevirdiğini ve satın almaya devam etmeye karar verdiğini doğruladı.

3 Ekim'de Musk, Delaware Chancery Court'a 25 Nisan'daki birleşme anlaşmasında kararlaştırıldığı gibi ilerlemeye ve işlemi kapatmaya istekli olduğunu belirten bir bildirimde bulundu. Sosyal medya platformu, mektubu aldığını doğrulayan bir bildiri yayınladı. Şirket ayrıca işlemi hisse başına 54.20 dolardan tamamlamayı planlıyor. Önceki anlaşma, Musk'ın Twitter hisselerini hisse başına 54,20 dolardan satın almasıydı ve bu da toplamda 44 milyar dolardı.

Sequoia Capital ve Musk'ın Bir Geçmişi Var

Bu anlaşma, Sequoia Capital'in Musk'ın yatırım çabalarını ilk kez desteklemesi değil. Sequoia Capital, Musk'ın kurucu ortağı olduğu PayPal olarak bilinen bir ödeme platformunda ilk aşamadaki yatırımcılardan biriydi. Teknoloji yatırımcısı, eBay'in ödeme platformunu 1,5 milyar dolara satın aldığı 2002'de artık PayPal'ın bir parçası değildi.

Nisan 2022'de Sequoia Capital ve Vy Capital, Elon Musk'un tünel açma girişiminin  Boring co. 675 milyon dolar toplaması için finansman turunu yönetti. Boring Co., trafik sıkışıklığını çözmek için derin yeraltı tünellerinde ulaşım ağları kurmayı planlıyor. Bu arada, kripto borsası Binance de bu yıl çeşitli endüstrilerde büyük hamleler yapıyor.

Bu yılın Şubat ayında, popüler finans haber medyası Forbes'a 200 milyon dolarlık stratejik bir yatırım yaptı. Borsa, yatırım yapma nedeninin insanların blok zinciri ve kriptoyu daha iyi anlamalarına yardımcı olmak olduğunu açıkladı. Binance'in Musk'ın Twitter'ı devralması için yaptığı 500 milyon dolarlık yatırımın yanı sıra Binance, Ocak 2022'den bu yana çeşitli projelere 325 milyon dolar yatırım yaptı.

Binance CEO'su ayrıca, borsanın bu yılın sonundan önce ticari yatırımlara muhtemelen 1 milyar doların üzerinde harcama yapacağını söyledi. Musk'ın devralma teklifini takip etmek için yenilenen ilgisinin ardından Twitter hisseleri yüzde 22 arttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ