Yaptırım uyumluluğunu sağlamak ve platformu yasadışı kripto ticaretinin yarattığı potansiyel riskten kurtarmak için, köklü kripto para borsası Binance, analitik veri firması Kharon ve bulutta yerel tarama sağlayıcısı Neterium dahil olmak üzere iki fi

Yaptırım uyumluluğunu sağlamak ve platformu yasadışı kripto ticaretinin yarattığı potansiyel riskten kurtarmak için, köklü kripto para borsası Binance, analitik veri firması Kharon ve bulutta yerel tarama sağlayıcısı Neterium dahil olmak üzere iki firma ile ortaklık kurdu.

Çarşamba günü yapılan duyuruya göre ortaklık, borsanın Müşterini Tanı (KYC) protokollerini güçlendirmeyi ve yaptırım taramasını iyileştirmeyi amaçlıyor. Neterium, yasadışı aktarımları tespit etmek için bu çabada Kharon'un verilerini Binance'in tarama ortamına aktarmak için çalışacak.

Bu hareket, ticaret platformlarının kripto fonlarının yasadışı hareketinin arkasındaki aktörleri belirleme yeteneklerini geliştirmek için yeni veri çözümlerinin dağıtımını daha da teşvik edecek.

Binance Küresel Yaptırımlar Başkanı Chagri Poyraz, şunları söyledi:

Dünyanın en büyük kripto para borsasını sürdürmeye ve inşa etmeye devam ederken, endüstri lideri bir uyumluluk programı oluşturmaya kararlıyız. Kharon ve Neterium ile çalışmak, riskimizi ele almak için Neterium'un yenilikçi teknolojisiyle Kharon'un sınıfının en iyisi verilerinden yararlanmamızı sağlıyor.

Günlük ortalama 24 milyar dolarlık işlem hacmiyle önde gelen kripto para borsası, gelişmiş Müşterini Tanı (KYC), risk ve yaptırım çözümlerini uygulayarak bir uyumluluk programı geliştiren ilk platform oldu.

Bitcoin Fiyat Tablosu

Bitcoin şu anda 29.000$'ın altında işlem görüyor | Kaynak: Tradingview.com'dan BTC/USD fiyat tablosu

Binance, Sıkılaştırıcı Yaptırımlar Üzerinden Güven Oluşturuyor

Her iki teknolojiyi de kullanmak, yaptırımları sıkılaştırırken takas tarama faaliyetlerine güven oluşturur. Binance, düzenleyici gereklilikleri karşılayarak ve artan riski ele alarak hizmetlerini dünya çapında genişletiyor.

Bloomberg ile yaptığı röportajda, AB kripto borsalarına Rusya-Ukrayna çatışması üzerine yaptırımlar uygularken, kurucu CZ, önce “normal insanları” kısıtlama çağrısını reddetti. Ancak bir ay sonra Binance, ülkenin Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından Rus kullanıcılarını sınırladı ve sınırladı. Sonuç olarak, Ruslar 10.000 Euro'dan fazla kripto para bulunduran yalnızca para çekme moduyla sınırlandırıldı.

Kharon Müşteri Sorumlusu Howard Mendelsohn, kripto tabanlı ekosistemlerde ortaya çıkan riskler göz önüne alındığında kripto odaklı platformların daha fazla güvenliğe ihtiyacı olduğunu söyledi ve ekledi;

Sanal varlık hizmet sağlayıcıları, uyumluluk programlarını desteklemek için en yüksek kalitede veri ve teknolojiye ihtiyaç duyar. Veri ve analitik araçlar sağlamak için Binance ile ortaklık kurmak, artan düzenleyici beklentileri ele almak ve riski azaltmak için kritik bir gelişmedir.

Benzer şekilde, Neterium teknolojisinde Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Florence Vicetini, firmanın bu tür karmaşık kullanım durumlarını çözmek için gerekli yeteneklere sahip olduğunu ifade etti. Daha da ekledi;

Neterium çok yüksek ölçeklenebilirlik ve yüksek karmaşıklık kullanım senaryolarında uzmanlaştığı için Binance ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Binance'in zorlu uyumluluk süreçleri, tam olarak API'lerimizin sunmak üzere tasarlandığı performans ve esneklik düzeyini gerektirir.

Özellikle, birçok yargı bölgesinde finansal hizmet lisansları için kayıt yaptıramadığı iddia edildiğinden, borsa daha önce düzenleyicilerle sıcak suya düştü. Ama artık yasal onayların önü açılmış görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ