Binance'teki önceki yatırımcılar, borsanın merkezi olmayan bir mimariyi sürdürmek için belirli bir CFO'su olmadığını ortaya koydu.

Binance Mali Açıdan Güçlü ve Warren Buffet

Binance'teki önceki yatırımcılar, borsanın merkezi olmayan bir mimariyi sürdürmek için belirli bir CFO'su olmadığını ortaya koydu. Raporlara göre, Binance bir aydır Kademe 1 denetçi arıyor.

Kripto borsası FTX'in milyarlarca dolarlık çöküşünden bu yana, Binance'in ve iş operasyonlarının sağlığı konusunda şüpheler arttı. Binance'in kayıtlı olduğu resmi bir ülkesinin olmaması, borsadaki yasa ve düzenlemelerin uygulanmasını zorlaştırıyor.

Bu ay, Binance sadece üç gün içinde 7 milyar doların üzerinde para çekme işlemiyle karşı karşıya kaldı ve borsa bunları etkili bir şekilde idare etmeyi başardı. Binance, Kasım 2022'nin sonuna kadar 60 milyar dolardan fazla likit varlığa sahip olduklarını da kaydetti.

Popüler Bitcoin yatırımcısı Mike Alfred, Binance'in mali durumu hakkında bazı ek bilgiler ve birkaç gelişme daha paylaştı. Alfred, yakın zamanda Binance'teki en eski yatırımcılardan bazılarıyla yakından ilişkili olan bir fon yöneticisiyle konuştuğunu söyledi.

İçeriden edinilen bilgilere göre, Binance'in bir CFO'su yok. Binance şefi Changpeng Zhao tek bir "Merkezi" CFO istemiyor ve bu nedenle Binance Hazinesinde birlikte "merkezi olmayan CFO" olarak hizmet veren 20'den fazla çalışan var.

Ayrıca Alfred, Binance'in şu anda bazı "kilit taşı" yatırımcılarla aktif görüşmelerde bulunduğunu belirtiyor. Buna Warren Buffett'in Berkshire Hathaway'i gibi isimler de dahildir. Binance, başka bir hisse senedi turunun şirkete yeterli desteği ve güvenilirliği sağlayacağına inanıyor.

Bu konuda henüz resmi bir bilgi olmadığını ve Warren Buffett'in Bitcoin ve kriptoyu sert bir şekilde eleştirdiğini düşünürsek, bu kripto firmasına yatırım yapıp yapmadığını görmek ilginç olacak.

Binance Denetçi Arıyor

Kripto borsası FTX'in çöküşünden bu yana Binance, sektöre daha fazla şeffaflık getirmenin yollarını arıyor. Binance, sektöre daha fazla şeffaflık getirmek için Rezerv Kanıtlarını paylaşma konseptiyle başladı. Ayrıca, yatırımcıların Binance'in finansal sağlığı hakkında yeterli bilgi vermediğini söylemesi nedeniyle büyük eleştiriler alan Mazars Group muhasebesi tarafından Proof-of-Rezerv denetimini gerçekleştirdi.

Mazars Group, Binance ve diğer kripto müşterileriyle çalışmayı bırakacağını söylediğinde işler ilginçleşti. Binance başkanı CZ, kripto firmaları için en büyük zorluğun doğru denetçiyi bulmak olduğunu söyledi. Bu ayın başlarında bir CNBC röportajında CZ şunları söyledi:

İlginç bir şekilde, birçok denetim firması kripto işletmeleriyle çalışmaktan biraz korkuyor. Denetim şirketlerinin birçoğu kripto değişikliklerini "nasıl denetleyeceklerini" bilmiyorlar Kullanıcı varlıklarını, farklı blok zincirlerini nasıl denetleyeceklerini bilmiyorlar.

Ancak konuya daha yakın kaynaklara atıfta bulunan Mike Alfred şunları söyledi: "Binance, bir aydır 1. kademe denetçiyle aktif görüşmeler yapıyor. Onları müşteri olarak alıp almayacaklarını görmek için bekliyorum”.

Alfred ayrıca, Binance'in yakın zamanda Twitter'a 500 milyon dolar yatırım yaptığını ve ayrıca yalnızca geçen çeyrekte 547 milyon dolar BNB yaktığını belirtiyor. Yatırımcı, Binance'in finansal olarak hiç bu kadar güçlü olmadığına inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ