Küresel kripto borsası Binance, Cuma günü hükümetin ödeme sistemi Pix aracılığıyla Brezilya reali cinsinden para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı.

Binance, Merkez Bankası Politikasının Ardından Brezilya

Şirket yaptığı açıklamada , Binance'in bir yıl sekiz ay boyunca Pix üzerinden para yatırma ve çekme işlemlerini yürüten yerel ödeme ağ geçidi Capitual ile olan ortaklığını sonlandırdığını duyurdu.

Binance platformunda, daha fazla ayrıntı vermeden, Brezilya Merkez Bankası (BC) tarafından yapılan bir politika değişikliği nedeniyle Pix aracılığıyla yapılan para yatırma işlemlerinde istikrarsızlık yaşadığı konusunda kullanıcıları bilgilendirdi.

Hizmet blokajı, BC tarafından Pix sağlayıcılarının yeni KYC (müşterinizi tanıyın) gereksinimlerini uygulamaları için dayatılan son tarihin sonuna denk geliyor.

"Binance, Capitual'ı kapsamlı deneyime sahip yerel bir ödeme sağlayıcısıyla değiştirecek ve yakında duyurulacak" diyen şirket, daha fazla ayrıntı vermeden Capitual'a karşı yasal işlem başlatacağını da sözlerine ekledi.

Şirket, Binance'in Merkez Bankası ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından halihazırda yetkilendirilmiş yerel aracı kurum Sim;paul'u satın alma sürecinde olduğunu da sözlerine ekledi.

Binance, kullanıcılarına Pix üzerinden para çekme ve para yatırma işlemlerinin temizlenmesinin 72 saate kadar sürebileceğini bildirdi. Şirket, kullanıcıların hala eşler arası para yatırma ve çekme işlemleri yapabileceğini ekledi.

Bu hafta Capitual ile de çalışan KuCoin, KYC politikalarında bir değişiklik olduğunu duyurdu . Şirket, Güney Amerika ülkesindeki kullanıcılarını kimlik doğrulamalarını tamamlamak için Capitual'ın web sitesine yönlendirmeye başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ