Kripto para borsası Binance, şirketin yeni Baş Teknoloji Sorumlusu olarak eski Microsoft (NASDAQ: MSFT) Kurumsal Başkan Yardımcısı Rohit Wad'ı işe aldı.

Kripto para borsası Binance, şirketin yeni Baş Teknoloji Sorumlusu olarak eski Microsoft (NASDAQ: MSFT) Kurumsal Başkan Yardımcısı Rohit Wad'ı işe aldı. Bir blog gönderisinde Binance, Wad'ın bir aydır CTO olduğunu ve mühendislik ölçeklenebilir, uyumlu ve hızlı Web3 hizmetleri ve çözümleri ile görevlendirileceğini açıkladı.

Ayrıca Wad, borsanın sürekli güvenliğini, istikrarını ve likiditesini izlemekten sorumlu olacak. Yeni rolü kapsamında, eski Microsoft yöneticisi Binance'in kripto alanındaki düzenleyici gerekliliklere uymasına yardımcı olacak.

Wad'in borsadaki ilk günlerinde Binance, CTO'nun arka planda çalıştığını ve yeni rolüyle ilgili gözlemler yaptığını kaydetti. Ayrı bir gönderide Wad, Web3'ün sunduğu potansiyelin çok büyük olduğunu ve dolayısıyla Binance'e katılma kararının alındığını kabul etti.

"Hâlâ ilk günlerde olsak da, bu verimsizlikleri önemli ölçüde basitleştirebilecek teknolojiler zaten var. Web3 heyecan verici ve küresel teknoloji ekibine liderlik etmek için Binance'e katılmaktan çok heyecanlıyım. Web3 hızla büyüyor ve ekibimiz de öyle. Dünya genelinde açık olan birkaç yüz mühendislik ve ürün görevimiz var” dedi.

Wad daha önce Facebook ve Google'da Mühendislik Direktörü olarak görev yaptı. Microsoft'tayken, Microsoft Teams ve Skype'ın kurulmasında ve geliştirilmesinde etkili oldu.

Web3'te Binance İşe Alım Çılgınlığı

Son aylarda Binance, stratejik işe alımlar yaparak Web3 ekibini güçlendirdi. Borsa, Wad'in yanı sıra, eski Agoda Ürün Başkan Yardımcısı Mayur Kamat'ın Ürün Başkanı olarak işe alındığını duyurdu. Kamat, Binance'in ürün stratejisi, yol haritası ve geliştirmesi ile görevlendirildi, toplu kripto benimsenmesi için baskı yaptı ve Web3 teknolojisine giriş engelini düşürdü.

Web3 personelinin işe alınmasına odaklanma, gelişen teknolojide en iyi yeteneği elde etme yarışının altını çiziyor. Özellikle, Metaverse ve Web3 tarafından sunulan potansiyel, önde gelen teknoloji şirketlerine rekabet getirdi.

Ayrıca Binance, hükümetler ve IRS ve Interpol gibi kurumlardan gelen düzenleyici incelemelerle karşı karşıya kaldıktan sonra pazardaki itibarını artırmaya doğru ilerliyor. Düzenleyicilerle doğru olanı yapma teklifi, Binance'in küresel olarak genişlemeye devam ettiğini gördü. Finbold tarafından bildirildiği üzere, borsaya Dubai'de faaliyet göstermesi için Sanal Varlık Lisansı verildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ