Binance, 13 Nisan'da Opsiyon Ticaretinin başlatıldığını resmen açıkladı. Ancak, özellik şu anda resmi açıklamaya göre yalnızca borsanın mobil uygulamasında kullanılabilecek.

Binance, Mobil Uygulamada BTC / USDT Opsiyon Ticareti Başlattı

Binance, 13 Nisan'da Opsiyon Ticaretinin başlatıldığını resmen açıkladı. Ancak, özellik şu anda resmi açıklamaya göre yalnızca borsanın mobil uygulamasında kullanılabilecek. Önde gelen kripto borsası, bu ayın başlarında Seçenek testini “test uçuşu sızıntıları” yoluyla destekleme planlarını açıklamıştı. Tweet'lere eklenen ekran görüntüsü, BTC / USDT [Tether] opsiyon sözleşmesi ticareti için bir prototip ima etti.

Binance Option işlemleri ile kullanıcılar, dayanak varlığı belirli bir tarihte veya belirli bir tarihte önceden belirlenmiş bir fiyattan satın alabilir veya satabilirler. Binance’in durumunda, dayanak varlık şimdilik sadece BTCUSDT idi ve daha düşük bir giriş engeli ve esneklik sağlayacak. Borsa bunun Amerikan tarzı bir opsiyon işlemi olduğunu açıkladı ve tüccarların son kullanma tarihinden önce herhangi bir zamanda sözleşme yapmalarına izin vereceğini ekledi. Bununla birlikte, geleneksel seçeneklere kıyasla 10 dakikadan 1 güne kadar daha kısa bir zaman çerçevesi sunarlar.

“Binance opsiyon işlemlerinde, yatırımcılar Binance'ın tek ihraççı olduğu için satıcı olmak yerine sadece alıcı olabilirler. Bu nedenle, Binance opsiyon işlemleri ile ilgili emir defteri bulunmuyor. Opsiyon işlemleri, yatırımcılar son kullanma tarihinden önce veya opsiyonların süresi dolduğunda opsiyonları “uzlaştırdıklarında” (egzersiz olarak da bilinir) uygulanacaktır.

Dolayısıyla, traderlar tarafından yapılan azami zarar, opsiyonlar için ödenen prim olacaktır. Minimum sözleşme büyüklüğünün 0.001 olduğu kaydedildi.

 Bitcoin, vadeli işlemler ve opsiyonlar için kripto varlığı arasında önemli bir seçim olmuştur. Binance’in opsiyon işlemleri alanına girmesi ve müşteri tabanına bakmasıyla, Deribit ve FTX gibi BTC opsiyon borsalarının üst sıralarına itiraz edilebilir. Binance kısa süre önce Vadeli işlemler alanına girdi ve 12 Nisan itibariyle 2,2 milyar dolar ile işlem gören hacim açısından en üst sırada yer aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ