Binance'in NFT başkanı, endüstrinin NFT'lerin sunduğu şeylerin yüzeyini bile çizmediğine inanıyor.

Binance NFT Başkanı, NFT

Binance'in NFT başkanı, endüstrinin NFT'lerin sunduğu şeylerin yüzeyini bile çizmediğine inanıyor.Yaratıcı ile kullanıcıyı birbirine bağlamanın NFT'lerin geleceğinin anahtarı olduğuna inanıyor.NFT fiyat oynaklığının ortasında, insanlar uzun vadeli değerleri için NFT'lere yatırım yapmalıdır.

Binance'in NFT başkanı Helen Hai, NFT'lerin kalıcı olduğuna, ancak tam potansiyellerine ulaşmadığına inanıyor.

NFT Google aramalarının Mayıs ayı sonunda %74 düşmesine ve Terra çöküşünün ardından Ocak ayından bu yana Bored Ape Yat Kulübü koleksiyonu için düşen satış rakamlarına rağmen, bir yönetici NFT potansiyelinin yüzeyini henüz çizmediğimize inanıyor. Binance'in NFT başkanı, Yahoo Finance'e, gerçek değerlerinin henüz ortaya çıkmadığını düşündüğü için çok fazla NFT satın almadığını söyledi. Helen Hai, NFT'leri ileriye taşımanın yolunun, kullanıcı ve yaratıcı arasındaki boşluğu kapatmak olduğunu da sözlerine ekledi. “Aslında her şeyi nasıl birbirine bağlayabiliriz?” diyor.

NFT'ler, dijital veya fiziksel öğe sahipliğini değişmez bir şekilde ilişkilendiren blok zincirinde "basılan" dijital orijinallik sertifikalarıdır. Çoğu durumda, bir NFT, bir çizgi film maymununun veya 8 bitlik bir çizgi film karakterinin gerçek bir dijital görüntüsü değildir. Ancak, dosyanın indirilebileceği bir sunucuya bağlanan bir URL içerir.

NFT'ler Sistemik Risklere Tabi Midir?

Ünlülerin onaylarına ve FOMO'nun 2021'de NFT'leri ilgi odağı haline getirmesine rağmen, 2022'nin ilk çeyreği NFT satışlarının neredeyse %50 oranında azaldığını gördü. Bu düşüş, TerraUSD'nin çöküşü, müteakip bitcoin satışı ve dünyanın en büyük stablecoin'i Tether'in 0,95 $'a çıkarılmasıyla daha geniş kripto piyasası için zorlu bir zamanın ortasında geliyor. Hai, insanların NFT'lerin daha geniş kripto piyasasıyla aynı riski taşıyıp taşımadığını anlamaya çalıştıklarını ve bir risk ile sistemik risk arasındaki çizginin çok iyi olduğunu da sözlerine ekledi. "Panik var. İnsanlar merak ediyor, “Bu aslında tek bir risk mi yoksa sistemik bir risk mi olacak?”

Uzun Vadeli Fayda Sağlayan NFT'lere Yatırım Yapın

Durgunluk tehditleri ve Rusya'nın Ukrayna'yı işgali, insanların cepleri üzerinde daha fazla baskı yaratırken, Hai, tüm projeler eşit yaratılmadığından, herhangi bir NFT projesinin değerini değerlendirmenin önemini vurguluyor. “İnsanların farklılaşması ve takdir etmesi gerekiyor. Sanat satın almak gibi. Bu çok yargılayıcı bir şey.” Hai, ünlü bir kişi belirli bir proje etrafında çok fazla hype yarattığı ve paranızı boşa harcadığı için kriptoya yatırım yapmamalısınız, diyor Hai. Bunun yerine, uzun vadeli fayda sağlayan bir NFT'ye yatırım yapmalısınız.Hai, “NFT'ler için aslında sürdürülebilir bir gelecek yaratmanın yolu bu” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ