Dubai, kripto için küresel bir merkez haline geldi ve diğer birçok kripto şirketi şehre taşındıklarını duyurduğu için şu anda Binance'in fiili merkezi.

Binance Önderlik Etti ve Şimdi Bankacılar Kriptoyu Denemek İçin Dubai

Dubai, kripto için küresel bir merkez haline geldi ve diğer birçok kripto şirketi şehre taşındıklarını duyurduğu için şu anda Binance'in fiili merkezi.

Hükümet, pozitif düzenlemeler yoluyla sektörün büyümesini teşvik etmeye çalışırken, yerel olarak üst düzey bankacılar ve avukatlar sektöre katılmak için işlerini bırakıyorlar.

Dubai, Burj Khalifa'dan alışveriş merkezlerine kadar birinci sınıf mimarisi ve her yıl milyonları kendine çeken canlı gece hayatıyla bir turist cenneti olarak biliniyor. Artık yeni bir unvanı var .Küresel kripto şehri. Yerel Bitcoin sektörü gelişiyor ve Binance liderliğindeki küresel devler şehri yeni evleri haline getirirken bir yılda yüzde 1.500 arttı.

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Dubai'yi bir kripto cenneti yapmak için itici bir güç oldu. Changpeng Zhao, bir süredir şehri ziyaret ediyor ve şehri Binance'in yeni evi yapmak için yerel iş dünyasının yanı sıra düzenleyicilerle de görüşüyor. Mart ayının sonlarında Binance, BAE'nin kripto yöneticilerini, Emirlik kraliyetlerini, Wall Street bankacılarını ve diğer etkili figürleri kripto konuşmak için bir araya getiren bir toplantı düzenledi.

Ve üst düzey bir Binance yöneticisinin açıkladığı gibi, kripto coşkusu bankacılık ve hatta hukuk sektöründen en köklü profesyonelleri bile çekiyor. Bloomberg'e konuşan Binance Orta Doğu ve Kuzey Afrika başkanı Richard Teng şunları söyledi:

Bizim için çalışmak isteyen geleneksel finans kurumlarında çalışanlardan büyük ilgi görüyoruz. Aslında onlardan bir kısmını işe alıyoruz.

Amir Tabch, geçiş yapan insanlardan biri. Eskiden Emirates Yatırım Bankası'nda küresel piyasaların başkanıyken, Abu Dabi'de bir DeFi aracı kurumu olan Securency Capital'in CEO'su olmak için geçiş yaptı. Yaklaşık yirmi yıldır bankacılık sektöründe hizmet veren Tabch, Bloomberg'e söylediği gibi, "geleneksel ve dijital finans arasındaki uçurumu kapatmak" için daha fazla bankacı işe almak istiyor.

Binance, eski bankacılık başkanlarının işe alınmasına liderlik eden kripto firmaları arasında yer alıyor. Şubat ayında, MENA bölgesindeki faaliyetlerini yönetmesi için Bank of New York Mellon Corp'ta eski bir bankacı olan Vishal Sacheendran'ı işe aldı.

Dubai'ye gelince, BAE liderliği onu kripto Mekke yapmak için en fazla krediyi alıyor. Hükümet yıllardır Bitcoin ve blok zinciri yanlısı ve hatta Dubai'nin sistemlerini desteklemek için teknolojiyi entegre ediyor.

Barbados'un BAE büyükelçisi Gabriel Abed durumu şöyle özetledi:

BAE'yi küresel kripto merkezi olarak tahttan indirmek kolay olmayacak. Bu ülke kelimenin tam anlamıyla yapbozun her parçasına sahip , liderlik, düzenlemeler, serbest bölgeler, yetenek ve sermaye.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ