Binance, GRAMMYS ile ortaklığı aracılığıyla ana akım müzik endüstrisi ile işbirliği yapan ilk kripto şirketi oldu.

Binance, GRAMMYS ile ortaklığı aracılığıyla ana akım müzik endüstrisi ile işbirliği yapan ilk kripto şirketi oldu. Binance, 1 Nisan'da 64. GRAMMY Ödülleri'nin ilk kripto para borsası ortağı olmak için Recording Academy ile bir ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu.

Ödül töreni 3 Nisan'da yapılacak. Duyuruya göre Binance ayrıca, Açılış Kayıt Akademisi Onurları kutlaması da dahil olmak üzere GRAMMY® Haftası etkinlikleri için bir ortak olarak hareket edecek.

"GRAMMY'lerden başlayarak, blok zinciri tarafından desteklenen yepyeni deneyimleri ve Web3 teknolojisinin eğlenceye getirebileceği tüm harika şeyleri getirmek için Kayıt Akademisi ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz."

Binance kurucu ortağı Yi He ortaklık hakkında şunları söyledi. Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası, ortaklığın daha fazla ayrıntısının gelecekte bir gün açıklanacağını ekledi. Etkinlik başladığında şirketin daha fazla bilgi yayınlaması muhtemeldir.

Bu arada, Kayıt Akademisi Eş Başkanı Panos A. Panay, kripto borsasının, dünya çapında müzik endüstrisinde yer alan insanları güçlendirme hedeflerini ilerletmek için kuruluşun “mükemmel bir ortak” olduğunu söyledi.

Agresif Pazarlama

Binance ve diğer çeşitli kripto para borsaları, son aylarda dünya çapında milyonlarca dolarlık ortaklık ve sponsorluk anlaşmaları imzalayarak pazarlamanın savaş yolunda ilerliyor.Özellikle Binance, markasını daha geniş bir kitleye ulaştırmak için birden fazla sektörü hedefliyor. GRAMMYS, şirketin ortaklığa girdiği ikinci müzikle ilgili organizasyondur. Şubat ayında kripto borsası, Nijeryalı Idol'ün yedinci sezonuna sponsor oldu.

Birkaç gün önce şirket, Forbes'un toplam dokuz kişilik yönetim kurulundaki koltuklardan ikisini almak için Forbes dergisinden 200 milyon dolarlık bir hisse satın aldı.

Binance, tüm bu farklı endüstrileri kriptoya bağlayabileceği bir ağ oluşturmak için tüm bu farklı ortaklıkları kullanmayı planlıyor. Binance CEO'su Changpeng Zhao kısa süre önce stratejisinin “kripto endüstrisini büyütmek” ile ilgili olduğunu söyledi.

Spor Sponsorlukları

Binance ayrıca, milyarlarca güçlü hayran kitlesine ulaşma çabasıyla, özellikle dünyanın en popüler sporu olan futbol aracılığıyla spor endüstrisine giriyor. Şirket kısa süre önce Arjantin Futbol Federasyonu'na sponsor olmak ve bir taraftar tokeni çıkarmasına yardımcı olmak için bir anlaşma imzaladı.

Ocak 2022'de kripto borsası, 2021 Afrika Uluslar Kupası'nın resmi sponsoru olmak için bir anlaşma imzaladı. Bu arada, dünyaca ünlü futbol kulübü FC Barcelona aynı ay içinde Binance'in bir sonraki ana sponsor olmaya ana aday olduğunu tweetledi. Gömleği, kulübün daha önce bir taraftar tokeni oluşturmasına yardımcı olmuştu.

Ancak Şubat ayının sonunda FC Barcelona, kripto sektöründeki güven eksikliğini öne sürerek Binance'in teklifini reddetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ