Binance P2P kullanıcılarının gelirlerini artırmak ve hedeflerine ulaşmak için platformdan nasıl yararlandıklarına dair bazı başarı öykülerini paylaşmak istiyoruz.


Hobiden Yaşam Tarzına

Annie*, 2018'de Bitcoin alım satımıyla ilgilenmeye başladığında bir borsa taciriydi. İlk bitcoinlerini bir arkadaşından satın aldı ve ayı piyasası dönemlerinde bile fonlarını büyük oranda artırmayı başardı. Annie o günlere dair "Kripto alıp satmak beni hisse senedi alıp satmaktan daha fazla heyecanlandırdı ve yeteneğime güveniyordum, bu nedenle tam zamanlı olarak kripto alıp satmayı düşünmeye başladım" dedi.

Ama bir sorun vardı. Kazancını istediği oranlardan nakde çeviremiyordu. Annie'nin yaşadığı ülkede kriptoyu nakde çevirirken kullanabileceği başlıca seçenekler %2-3 işlem ücreti talep ediyordu. Annie: "Ben de çevrimiçi ve çevrimdışı eşler arası seçeneklerin bir karışımını kullanmayı seçtim. Bunun sıkıcı bir iş olduğu ortaya çıktı. Tekliflerimi ve oranlarımı tanıtmak ya da muhatap olduğum kişilerin meşru olup olmadığını kontrol etmek gibi yapmaktan keyif almadığım işler için zaman harcamak zorunda kalıyordum."

Geçtiğimiz yıl Binance P2P'nin açılmasıyla Annie sonunda hoşuna giden bir seçenek bulmuş oldu. Artık genelde borsa üzerinde alım satım yaptığı için fonlarını Binance'ten dışarı aktarması gerekmiyor. Binance P2P, daha önceden Annie'nin yapmak zorunda olduğu tekliflerin ilan yayınlama seçeneği ile pazarlanması ve Binance'in halihazırda gerçekleştirdiği kimlik doğrulaması gibi işlerin çoğunu hallediyor.

Annie "Artık en iyi yaptığım şey olan alım satım için daha fazla zamanım kalıyor" diye ekledi.

Havale Merkezi Çalışanından Girişimciye

Sunil*, döviz ve havale hizmetlerinde çalışırken Bitcoin hakkında bilgi edinmeye başladı. Sunil "Oradayken uzaktan çalışma karşılığında ödeme alan ve kazançlarına yönelik döviz havalesi slipleriyle gelen bazı düzenli müşterilerim vardı. Ne yaptıklarını sorduğumda maaşlarının bitcoin olarak ödendiğini ve kazançlarını nakde çevirmek için bir uygulama kullandıklarını söylediler" dedi.

Evden çalışma ihtimaliyle ilgilenen Sunil, Bitcoin'in nasıl çalıştığını öğrenmeye başladı. Düzenli iki müşterisiyle arkadaş oldu ve bitcoinlerini nakde çevirirken ödemeleri gereken yüksek oranlar nedeniyle ne kadar çok kayba uğradıkları konusundaki ortak sıkıntılarını paylaştılar. "Arkadaş çevremin de ülke dışındaki yakınlarından para gönderisi alırken ya da burada para kazanırken Bitcoin kullanmaya başladığını fark ettim" diye ekledi.

Kendini kripto alım satımı konusunda geliştiren Sunil kripto kullanan müşterilerine nasıl daha iyi hizmet verebileceğini araştırmaya başladı. Bu yılın başında, bulunduğu bölgede henüz yeni açılan Binance P2P de dahil eşler arası alım satımları denemeye başladı.

Sunil: "Binance P2P'yi daha sık kullanır hale geldim çünkü birkaç tıkla Binance P2P üzerinde kendi tekliflerimi yayınlamak, döviz havalesi merkezindeki müşterilerimden kripto satın almak, kripto fonlarımın bir kısmını Binance üzerinde alım satım yapmak için kullanmak ve kazanç elde etmek, kazançlarımı ve aldığım kriptoları iyi oranlar üzerinden tekrar nakde çevirmek bana oldukça kolay geldi."

Ekonomik Bir Destek Hattı

Birkaç yıl önce Jose*, freelance yaptığı bazı işler için ödeme olarak bir miktar bitcoin aldı. Jose "O zamanlar pek umursamadım, aldığım bitcoinleri hemen satmanın bir yolunu bulurum diye düşündüm. Ama baktığımda Bitcoin'in fiyatı yalnızca bir haftada ikiye katlandı. Bu da dikkatimi Bitcoin'e ve bazı altcoinlere çevirdi" dedi.

Daha sonra freelance projelerine odaklanırken bir yandan da P2P alım satım yapmaya başladı. Bununla ilgili "Bu yarı zamanlı olarak yapılan bir şey. Sabah kripto para alabilir, gününüze devam edebilir ve akşam olduğunda aldığınız kriptoları satmaya ya da fiyatların yükselmesini beklemek için tutmaya karar verebilirsiniz" dedi.

Bu yıl, COVID-19'un dünyayı alt üst ettiği, olabilecek en kötü zamanda freelance çalışma sözleşmeleri sona erdi. Bulunduğu bölgede de işler ekonomik anlamda çok iç açıcı değildi. Neyse ki para kazanmanın yeni yollarını ararken Binance P2P seçeneğine sahipti.

Jose tam zamanlı P2P satıcısı olmasını "Kriptoya tam zamanlı bir P2P satıcısı olarak yönelebildim ve Mart ayında yaşanan çöküşün ardından şehrimden başka birçok kişi de Bitcoin fiyatlarının bu yılki seyrini gördükten sonra P2P kullanmaya başlamak istedi. Binance borsası ve P2P platformları bu yıl olan her şeye rağmen sabit bir gelir kaynağına sahip olmama imkan tanıdı" sözleriyle anlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ