Ekim 2019'da eşler arası ticaret platformunu açıkladıktan sonra, dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan Binance, ikinci bir fiat para biriminin platformda ilk çıkışını yapacağını açıkladı.

Binance, P2P Ticaret Platformunda Vietnam Dong

Platforma eklenecek ilk fiatın Çin Yuanı (CNY) olması ile desteklenecek ikinci fiat para biriminin Vietnam Dong [VND] olduğu açıklandı.

Binance CEO'su Changpeng Zhao konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

“Binance, küresel kullanıcılarımıza daha uygun fiat ağ geçitleri ve kripto para birimine kolay erişim sağlamayı taahhüt ediyor ve P2P hizmetimiz kripto dünyasına giriş engellerini azaltmayı amaçlıyor. Düşük maliyetle esnek bir şekilde kripto para ticareti yapmak için Vietnamlı kullanıcılara fiat-kripto P2P ticaret hizmetleri sunmaktan mutluluk duyuyoruz. ”

Özellikle, Binance'ın P2P hizmeti yalnızca Çin ve Vietnam'daki müşteriler için ilgili fiat para birimlerinde işlem yapabilecek ve bu kullanıcılar yalnızca Bitcoin [BTC], Ethereum [ETH], Tether [USDT] ve Binance Coin satın alabilecekler. Ayrıca, kullanıcılar Binance’in iOS ve Android mobil uygulamasındaki yeni hizmetten yararlanabilecekler.

Ayrıca Binance, yakın gelecekte P2P platformunda daha fazla fiat para birimi için destek ekleyecek ve hizmeti dünyadaki daha fazla kullanıcıya genişletecek. CZ konuyla ilgili olarak şunları da söylüyor:

“180'den fazla ülkedeki kullanıcılarımıza birden fazla fiat-kripto erişimi sağlamayı ve sonunda para özgürlüğü misyonumuza ulaşmayı umuyoruz. Vietnam muazzam bir ekonomik büyüme potansiyeline, canlı bir girişimcilik manzarasına ve geniş bir kripto para birimi kabulüne sahip, bu da onu bir sonraki küresel blockchain merkezi yapıyor.

İlginç bir şekilde, haber borsanın Z Corporation ve TaoTao ile Japon kripto pazarına girmek için bir ortaklık ilan etmesinden birkaç gün sonra geliyor. Ortaklık yoluyla borsa, Japonya'nın kripto topluluğuna ticaret hizmetleri sunarken, Finansal Hizmet Ajansı [FSA] ile işbirliği yaparak tüm yerel düzenlemelere uygun olmasını sağlayacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ