Kripto para piyasası Perşembe günü rekor kayıplar verdikten sonra hala kendini bulmakta zorlanıyor. Binance, 7 milyon dolarlık bir başka nakit enjeksiyonu vermeye karar verdi.

Binance, Piyasaya 7 Milyon Dolarlık BUSD Stablecoin Sürdü

Kripto para piyasası Perşembe günü rekor kayıplar verdikten sonra hala kendini bulmakta zorlanıyor. Binance, 7 milyon dolarlık bir başka nakit enjeksiyonu vermeye karar verdi.

Binance, PAX Hazinesi ile birlikte, kendi stabilcoini Binance USD'sini (BUSD) az önce 7 milyon doların üzerinde ihraç etti.

PAX Hazinesi, geçmişte Binance’in stabilcoin projesiyle uzun süredir devam eden bir ortaklığın parçası olarak birçok kez yaptığı gibi BUSD basımını gerçekleştirdi. Son BUSD ihracı Şubat ayı sonlarında gerçekleşti.

Bu nedenle, PAX Hazinesi'nin aynı anda BUSD'yi yayınladığında kendi stabilcoin Paxos Standardı (PAX) 7.6M daha vermeye karar vermesi şaşırtıcı değil. Bu, kripto para piyasasına yakında 14 milyon doların üzerinde taze para gireceği anlamına geliyor. Bu, pazara çok ihtiyaç duyulan bir desteği verebilir.

Binance en büyük kripto para borsası olmasına rağmen, stabilcoin rakiplerinin önemli ölçüde gerisinde kalıyor.

Binance USD (BUSD), Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) gibi daha köklü stabilcoinlere kıyasla hala nispeten küçük bir işlem hacmine sahip.

Yazım sırasında BUSD, 133 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ve 119 milyon dolarlık bir ticaret hacmi bulunuyor.

 Şu anda, yeni BUSD ve PAX enjeksiyonunun olumsuz piyasa momentumuna karşı koymak için yeterli olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. Koronavirüs pandemisi hala devam ederken, pazarlar önümüzdeki birkaç ay boyunca sarsıntılı ve değişken görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ