Madenciler bitcoin ekosisteminde hayati bir role sahip. İşlemlerin gerçekleştirilmesine ve yeni coinlerin madencilik sürecine yönelik hesaplama gücü sunuyorlar.

Binance Pool İle Kripto Madenciliği Yapabilmeniz Mümkün

Madenciler bitcoin ekosisteminde hayati bir role sahip. İşlemlerin gerçekleştirilmesine ve yeni coinlerin madencilik sürecine yönelik hesaplama gücü sunuyorlar. Onlar sayesinde bitcoin yıllardır kusursuz bir güvenlik geçmişine sahip ve geleceğin parası olma yolunda ilerliyor.

Bitcoin'in ilk günlerinde, herkes normal bir dizüstü ya da masaüstü bilgisayarla madenci olabiliyordu. Ancak bitcoinin olgunlaşmasıyla ve gerçekleşen yarılanmalarla madenciliğin zorluğu artmaya devam etti. Giderek artan donanım gereksinimleri sıradan bilgisayarları kullanılamaz hale getirdi ve madenciler madencilik operasyonlarını karlı tutmak için yeni yöntemler geliştirmek zorunda kaldı.

Küçükten büyüğe ve hatta daha da büyüğe

Uygulamaya özel entegre devre (ASIC) madencileri oyunu değiştirdi ve bitcoin madenciliğini daha fazla donanım eklenerek kolayca ölçeklendirilebilen karlı bir işe çevirdi. Madencilik çiftlikleri ve madencilik havuzları gibi büyük madencilik operasyonları piyasaya dahil oldu ve kimin daha hızlı blok kazabileceğine yönelik rekabet etmeye başladı. Madencilik çiftlikleri, merkezi şirketler tarafından yürütülen büyük ölçekli operasyonlardır. Bu çiftlikler binlerce madencilik cihazı (işçi) çalıştırır ve özel bir birim tarafından yönetilir ve kontrol edilir. Madenciliğin merkezileşmesi, hash oranı %51’den yüksek olan herhangi bir katılımcının ağa saldırmasına imkan tanıyacağından bitcoin ağı için yüksek risk teşkil eder.

Öte yandan, madencilik havuzlarında nadiren işçiler bulunur ve madenciliğin merkezileşmesinden kaynaklı riskler söz konusu değildir. Madencilik havuzları, bireysel madencileri hesaplama güçleriyle katkıda bulunabilmeleri için bir araya getirir ve bu madenciler sonraki bloğu bulmak için birlikte çalışır. Katılan her madenci, katkısına ve havuzun ödül dağıtım planına bağlı olarak bir ödül kazanır.

Günümüzde, bir madencilik havuzunun parçası olmadan kendi başına madencilik yapan yalnızca birkaç kişi vardır. Artan zorluk seviyesi ağı daha güvenli hale getirse de madencilerin yüksek miktarlarda ödül kazanmasını imkansız hale getirir.

Binance Pool’un Sizin İçin En İyi Tercih Olmasının Beş Nedeni 

Kendiniz için en iyi madencilik havuzunu seçmek söz konusu olduğunda, tercih yapmak kolay değildir. Her madencilik havuzu farklıdır. Bazıları bitcoin kazarken, diğerleri madencilerinin farklı kripto paraları da kazmasına izin verir. Her madencinin bir havuza katılmadan önce karlılık, verimlilik, bağımsızlık ve ek hizmetler gibi dikkate alması gereken birçok etmen vardır.

Karar verme sürecinizi kolaylaştırmak istiyoruz ve bunun için Binance Pool’un sizin için en iyi seçenek olduğunu düşünmemizin beş nedenini paylaşıyoruz.

 1. En yüksek ödüller ve düşük ücretler

Her madencinin ihtiyacı olan ilk şey gelir elde etmesidir. Binance Pool ile blok ödüllerinden yüksek bir pay alırsınız ve sadece %2,5'lik ücret ödersiniz. Bu sayede, hizmet sunucunuza büyük bir ödeme yapmadan kar oranlarınızı koruyabilirsiniz. Ayrıca Binance Pool’da madencilerin katkıları nispetinde ödüllendirildiği etkinlikler de düzenlenir. Şu anda, herhangi bir Binance Pool madencisi Bitcoin Madenciliği İle BNB Kazan Promosyonuna katılabilir ve 1.000 BNB ödülden bir pay almaya hak kazanabilir.

2. Desteklenen çok sayıda coin ve staking

Binance Pool sadece madencilik hizmetleri sunmakla kalmaz, staking hizmeti de sunar. Şu anda yalnızca bitcoin için madenciliği destekliyoruz, fakat gelecekte daha fazla tokenı desteklemeyi planlıyoruz. Binance Pool ile coinlerinizi stake edebilir ve başka yerlere kıyasla %150 daha yüksek bir orandan faydalanabilirsiniz.

3. Önce şeffaflık ve bağımsızlık

Şeffaflığa değer veriyoruz ve olan her şey hakkında sizi bilgilendirmek için her zaman elimizden geleni yapacağız. Günlük, haftalık ve aylık karlarınızı görebilir ve işçilerinizi tek bir yerden yönetebilirsiniz. Tüm havuzun hash oranına ve proof of work istatistiklerinin genel değerlendirmesine hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Tüm madencilerimize tam bağımsızlık garantisi veriyoruz ve madencilerin herhangi bir şekilde manipüle edilmesine kati şekilde karşıyız.

4. Tüm ihtiyaçlarınız için her şeyin bir arada olduğu bir hesap

Binance Pool hesabınız yalnızca madencilerinizi kontrol etmenize ve yönetmenize, karınızı çekmenize ya da performansınızı takip etmenize izin vermekle kalmaz tüm Binance ekosistemine de erişmenizi sağlar. Madencilik yapabilir, alabilir, satabilir, takas edebilir, P2P borsamızda coinlerinizi satabilir ya da karınızı Binance Kart’a transfer ederek harcayabilirsiniz. Hesabınızdan tüm bunları ve daha fazlasını yapmanız mümkündür.

5. Günlük ödeme garantisi

Ödülünüz ne kadar küçük ya da büyük olursa olsun, tüm gelirinizi her zaman doğrudan hesabınıza yatıracağız. Tek yapmanız gereken kayıt esnasında adresinizi girmeniz, gerisini biz hallederiz. Ödüllerinizi her 24 saatte bir dağıtıyoruz ve fonlarınızı bekleme süreleri ve başka koşullar olmadan hemen çekebiliyorsunuz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ