Mazars Group, Binance, Crypto.com ve KuCoin ile çalışmayı durdurdu.

Binance Rezerv Kanıtı Denetçisi, Kripto Müşterileriyle Yapılan Tüm Çalışmaları Durdurdu

Mazars Group, Binance, Crypto.com ve KuCoin ile çalışmayı durdurdu. Kripto borsalarının tümü, halihazırda dünya çapında beğenilen diğer denetçilere baktıklarını belirtti.

Binance'in ihtiyat kanıtı denetimini yürüten muhasebe firması Mazars Group, tüm kripto müşterileriyle ilişkisini sonlandırdı. Hareket, Binance, KuCoin ve Crypto.com ile çalışmalarını sonlandırıyor.

Muhasebe firması CNBC'ye, hareketin denetim raporlarının "kamu tarafından anlaşılma biçiminden" kaynaklandığını söyledi. Rezerv kanıtlama raporlarının yalnızca Üzerinde Mutabık kalınan Prosedürler raporuyla ilgili Raporlama Standartları izlenerek gerçekleştirildiğini açıkladı.

Bu, raporların üzerinde mutabık kalınan prosedüre dayalı olarak yalnızca sınırlı bulguları aktardığı anlamına gelir. Mazars ayrıca, konuyla ilgili bir sigorta veya denetim görüşü oluşturmadıklarını da sözlerine ekledi.

[Yedek raporları], konu hakkında bir güvence veya denetim görüşü oluşturmaz. Bunun yerine, tarihsel bir zamanda konu üzerinde gerçekleştirilen kararlaştırılan prosedürlere dayalı olarak sınırlı bulguları rapor ederler,

Mazars, Güney Afrika şubesinin yayınladığı beş sayfalık Binance rezerv kanıtı raporunu da web sitesinden sildi. Kullanıcıların Binance'in rezervini doğrulaması için oluşturduğu web sayfasını da durdurdu.

Binance, Crypto.com ve KuCoin'den sözcüler gelişmeyi CNBC'ye doğruladı. Binance sözcüsü, borsanın halihazırda diğer muhasebe firmalarının denetimlerine devam etmesini düşündüğünü belirtti.

Crypto.com temsilcisi, Mazars'ın müşteri bakiyeleriyle 1:1 oranında eşleşen güvenli zincir üstü dijital varlıkları için zaten "bağımsız doğrulama sağladığını" belirtti. Bu arada, KuCoin açıklamasında, rezerv kanıtı raporunun Mazars tarafından zaten teslim edildiği belirtildi.

Binance, Para Çekme İşlemleri Arttıkça Kullanıcı Güvenini Teşvik Ediyor

Hem Crypto.com hem de Binance gibi KuCoin, dünya çapında tanınan diğer muhasebe firmalarıyla çalışmaya açık olduklarını yinelediler. Bununla birlikte, sektörün FTX'in çöküşünün artçı şokundan kurtulduğu bir zamanda geldiği için bu hareket kripto firmaları için büyük bir darbe.

Bu arada Binance, finansal açıdan güçlü olduğu ve paniğe kapılmak için hiçbir neden olmadığı konusunda kullanıcılara güvence vermeye devam ediyor. Bir sözcü, Guardian Binance'in yalnızca bu hafta 6 milyar doların üzerinde para çekme işlemini adımlarını bozmadan gerçekleştirdiğini söyledi.

Kişi, başarının borsa için bir stres testi olduğunu ve kullanıcılara paralarının güvende olduğu konusunda güvence vermesi gerektiğini ekledi. Binance'in sermaye yapısının borçsuz olduğunu da belirtti.

Güvenceye rağmen, Binance'in BNB tokeninin fiyatı son zamanlarda önemli ölçüde düştü. BNB, biraz toparlanmadan önce üç ayın en düşük fiyatı olan 221,53 $'a düştü. Token şu anda son 24 saatte yüzde 5,71 düşüşle yaklaşık 237,53 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ