Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan Binance, Malta merkezli borsada Tayland Bahtı (THB) fiat kanallarını açmak için Tayland'daki en eski dijital varlık borsalarından Satang Corporation ile işbirliğini duyurdu.

Binance, Son İşbirliklerinden Sonra Tayland Bahtı ve Avustralya Doları Desteğini Ekledi

Saco'nun Yaratıcısı ve CEO'su ve Kurucu Ortağı Poramin Insom, “Dijital varlıkları Tayland'daki kitlelere taşımak ve Tayland'ın Dijital Ekonomisini ilerletmek için Binance ile işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Bu, Tayland’ın dijital varlık ekosisteminde dikkat çekici bir gelişmeyi işaret ediyor ve sadece fiat para birimine alternatif olarak değil, alana güç veren teknolojiye odaklanıyor.” açıklamasını yapıyor.

Ancak bu, Binance ekosistemindeki tek gelişme değil çünkü borsa, Avustralya Doları (AUD) desteği sağlamak için küresel bir fiat rampa çözümü olan Banxa ile de işbirliği yaptı.

Banxa CEO'su Holger Arians, “Tek bir entegrasyonla, ortaklarımız hem yerel hem de küresel ödeme seçeneklerinden yararlanırken Banxa tüm düzenleme, uyumluluk ve ters ibrazlarla ilgileniyor. Binance'i büyüyen iş ortakları ekosistemimize davet etmeyi ve Binance'deki ekiple yakın çalışmayı dört gözle bekliyoruz” açıklamasını yapıyor.

Binance kullanıcıları artık bu para birimlerini borsadaki fiat ağ geçidi üzerinden kullanarak kripto para satın alabilecekler.

Basın bülteni ayrıca, nüfusun % 74'ünün dünyadaki en yüksek oranlardan biri olan internete erişimi olduğunu iddia etti. Tayland Bahtı ve Avustralya Doları'nın eklenmesiyle Binance, şimdi kripto para alım ve satımı için 22 fiat para birimini destekliyor.

"Kullanıcılar için mevcut yerel ödeme yöntemleri arasında banka havaleleri, fatura ödemeleri ve perakende ödemeler ile kredi ve banka kartları gibi global ödeme yöntemleri yer alıyor."

Binance CEO'su Changpeng Zhao da bu gelişmeler hakkında şunları söyledi:

“Fiat'ın uzun süre kriptoyla birlikte yaşayacağına inanıyoruz. Küresel para arzının % 99,9'dan fazlası hala fiatta ve kriptoya daha kolay akış sağlamak için köprüler inşa etmeye devam etmemiz gerekiyor.”

CZ, 2020'de Binance'ın 180 fiat para biriminin tümünü desteklemeyi planladığını ekledi. Aslında, dün sadece borsa, İsveç kronu ve Polonya zlotu kullanarak kripto para satın almak için Visa kartlarını kullanmak üzere fiat desteği eklendiğini duyurdu. Daha fazla para birimine yönelik desteğin yolda olduğunu söylemek gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ