Paxos ve Binance üzerindeki ince düzenleyici baskılarla, kripto endüstrisi sınırda.

Binance, Staking, DCG – Bitcoin ve Kripto Piyasası Tehlikede Mi?

Paxos ve Binance üzerindeki ince düzenleyici baskılarla, kripto endüstrisi sınırda. Endüstri liderleri, bu kargaşanın geçeceğine inanıyor ve FUD'den kaçınılmasını savunuyor.

2022 yılı, yeni oluşan dijital para birimi ekosistemi için en dramatik yıllardan biri olarak etiketlenirken, 2023 çok fazla belirsizlikle ilerledi. Digital Currency Group'un (DCG) bir yan kuruluşu olan Genesis Global'in iflasının ardından, ABD'li düzenleyiciler tarafından stakinge yönelik mevcut düzenleyici baskıya kadar, endüstri her zamankinden daha fazla Korku, Belirsizlik ve Şüphe (FUD) yaşıyor.

SEC ve İncelikli Binance Baskısı
 

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçen hafta Kraken ticaret platformuna karşı bir icra davası açtı. Düzenleyici, borsanın staking hizmetlerinin kayıtsız bir menkul kıymet teklifi olduğunu ve firmadan bunun için 30 milyon dolar para cezası ödemesini istediği menkul kıymetler yasalarının ihlali olduğunu iddia etti.

Sektör hâlâ bu gerçeğin sersemlemesindeyken komisyon, Binance USD (BUSD) ihracından dolayı Paxos'a karşı bir Wells Bildirimi açtı. Düzenleyici kurumun yanı sıra New York Mali Hizmetler Departmanı'nın (NYDFS), şirketin Binance ile ilişkisini gerektiği gibi incelememiş olabileceğinden endişe duydukları iddia ediliyor.

Toplamda 15 milyar doları aşan piyasa değeriyle Binance, BUSD'nin bir kısmının Ethereum'a kilitlendiği ve stablecoin'in Binance'e sabitlenmiş sürümünün BNB ve diğer desteklenen zincirlerde yayınlandığı bir sabitlenmiş token hizmeti sunuyor. Bu sabitlenmiş BUSD'ler bugün itibariyle 4,8 milyar dolar değerinde.

Düzenleyiciler artık Binance sürümünün düzgün bir şekilde desteklenmemiş olabileceğinden endişe ediyorlar. Paxos, ABD SEC'in BUSD stablecoin'ini menkul kıymet olarak sınıflandırmasına kategorik olarak katılmadığını açıkladı. Crypto-News Flash tarafından bildirildiği üzere, şirket söz konusu olduğunda dava açma seçeneklerini göz ardı etmiyor.

Şirket bu yönde bir açıklama yaptı;

"Paxos, SEC personeliyle kategorik olarak aynı fikirde değil çünkü BUSD, federal menkul kıymetler yasaları kapsamında bir menkul kıymet değil. Bu SEC Wells bildirimi yalnızca BUSD ile ilgilidir. Açık olmak gerekirse, Paxos'a karşı kesin olarak başka hiçbir iddia yok. Paxos, müşterilerinin varlıklarının güvenliğine her zaman öncelik vermiştir. Paxos tarafından verilen BUSD, her zaman tamamen ayrılmış ve iflas uzak hesaplarında tutulan ABD doları cinsinden rezervlerle 1:1 oranında desteklenir. Bu konuda SEC personeli ile temasa geçeceğiz ve gerekirse şiddetle dava açmaya hazırız” dedi.

Sektördeki bir dizi analist, Paxos'a yapılan saldırının Binance'e yönelik dolaylı bir saldırı olduğunun altını çizdi, ancak baskı şu anda firmayı biraz daha az etkiliyor gibi görünüyor.

FUD'dan Kaçınmak

Dijital para birimi ekosistemindeki liderler, dijital para birimlerindeki kullanıcıların ve yatırımcıların şu anda sektörü saran FUD'dan kaçınmaları gerektiğini savundu.

Her zaman paniğe kapılmak için nedenler olmuştur ve ABD SEC baskısı varlıkların değerini düşürüyor gibi görünse de, Çin Halk Bankası (PBoC) 2021'de Çin'de Bitcoin hizmetlerini de yasakladı. , uzmanlar aynı şeyin bu zamanda da olacağına inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ