Binance, Tayland'ın en büyük enerji üreten firmalarından biri olan Gulf Energy Development ile ülkede kripto hizmetleri sağlamak için bir anlaşma imzaladı.

 Binance, Tayland'ın en büyük enerji üreten firmalarından biri olan Gulf Energy Development ile ülkede kripto hizmetleri sağlamak için bir anlaşma imzaladı. Hareketle birlikte, enerji firması yatırım portföyünü çeşitlendirmeyi umuyor ve borsa düzenleyici uyumlu bir şirket olarak genişliyor. Binance, Tayland'da bir kripto borsası ve ilgili iş kurmak için milyarder Sarath Ratanavadi'nin Gulf Energy Development ile ortaklık kurdu.

Pazartesi günü Bangkok borsasına yapılan açıklamada, enerji şirketi, hareketin ülkenin dijital altyapı açısından gelecekteki "hızlı büyümesine" doğrudan yanıt olduğunu söyledi. Binance, anlaşmanın Güneydoğu Asya ülkesindeki köklerini genişletmede "ilk adım" olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

Amacımız, Tayland'da kripto ve blok zinciri ekosistemini geliştirmek için hükümet, düzenleyiciler ve yenilikçi şirketlerle birlikte çalışmaktır.

Kripto ile ilgili kurulum için Binance ve Gulf Energy ortağı Gulf Energy, Tayland'ın en büyük enerji üreten firmalarından biridir. Late Of, şirket portföyünü yenilenebilir enerji, otoyol projeleri ve telekomünikasyon yatırımlarıyla çeşitlendirmek istiyor. Ekim ayında şirket, Tayland'da bir veri merkezi işletmesi kurmak için Singapur'un telekom devi Singtel ile işbirliği yapmayı kabul etti. Bu, Gulf Energy'nin Tayland'ın en büyük cep telefonu operatörü olan Intouch Holdings'in ek hisselerini satın almasından kısa bir süre sonra geldi.

Şimdi, şirketin en son girişimi, kripto endüstrisine ilk adımını attığını gösteriyor. Bu, ülkedeki kripto ve kripto ile ilgili hizmetlerin artan popülaritesi ile uyumludur. Dijital varlık işine katılan bir diğer Taylandlı şirket de en eski borç veren Siam Commercial Bank. Kasım ayında banka, yerel kripto borsası Bitkub'un çoğunluk hissesini 17.85 milyar baht (538.7 milyon $) karşılığında satın aldığını duyurdu.

Tayland Kripto Konusunda Sertleşiyor

Bununla birlikte, gelişmekte olan endüstrinin büyümesi, Tayland'ın finans otoritelerinin de dikkatini çekti. Dijital varlıkların oluşturduğu yatırımcı ve finansal istikrar risklerini kontrol altına almak adına bazı önlemler alındı. Bunların arasında, ülkenin mali düzenleyicisi tarafından geçen yıl Binance aleyhine açılan suç duyurusu da var. Borsanın Tayland'da lisanssız olarak faaliyet gösterdiği iddia ediliyor. Suç, 2-5 yıl hapis ve 500.000 Baht'a kadar para cezasına çarptırılıyor. Binance, savunmasında, ülkeden aktif olarak kullanıcı talep etmediğini söyledi.

Ek olarak, geçen yıl Haziran ayında aynı bekçi, ülkedeki kripto borsalarından meme tokenlerini, hayran tokenlerini  ve takas edilemeyen tokenleri (NFT'ler) yasakladı. Dahası, Tayland merkez bankası Aralık ayında kripto para birimlerini bir ödeme aracı olarak düzenlemenin yollarını düşündüğünü söyledi.

Tayland ve diğer ülkelerdeki daha katı kurallar Binance'i düzenleyici uyumlu iş stratejileri benimsemeye zorladı. Bu aynı zamanda borsanın dünyadaki lider konumunu korumak için yapılmıştır; Binance, CoinGecko sıralamasına göre günlük işlem hacmi bakımından en büyük borsa olmakla övünüyor. Şirket, yalnızca Aralık ayında, piyasa verileri araştırmacısı CryptoCompare'e göre 2,3 trilyon dolar değerinde Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını işledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ