Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, 24 Mart'ta yayınlanan blogunda yayınlanan bir yazı ile Launchpad token satışının biçimindeki önemli değişiklikleri açıkladı.

Binance Token Satış Modelinde Büyük Bir Değişikliğe Gitti

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, 24 Mart'ta yayınlanan blogunda yayınlanan bir yazı ile Launchpad token satışının biçimindeki önemli değişiklikleri açıkladı.

Duyuruya göre şirket “Binance Launchpad'deki bir sonraki proje için yeni bir piyango formatı kullanacak.” Önceden, sistem ilk gelene, ilk hizmet esasına göre çalışıyordu ve bu da yüksek talepli satış sırasına katılan pek çok kullanıcıyı belirteçsiz bırakıyordu.

Ayrıca yayınlanan blogda, katılımcıların çekilişe kadar 20 gün boyunca Binance Coin (BNB) belirteçlerini tutarak, 100 BNB başına 1 biletle çekilişe kadar beş bilet talep edebilecekleri bir piyango bilet sisteminin ana hatlarını çiziyor. Borsa, kazanan bilet sayısını ve kazanan biletin sahibinin alacağı para miktarını bildirir.

Kullanıcılar, kazananlar seçilmeden önceki 24 saat içinde belirli bir piyangoya katılmak için kaç bilet kullanmak istediklerini seçebilir fakat 20 günlük süre zarfında sahip oldukları BNB miktarına göre azami sayı seçilebilir.

Binance, yeni sistemin anlık görüntü süresinden önce ve sonra BNB işlemlerinde bazı dalgalanmalara yol açabileceğini kabul ederken, yan etkilerin asgari düzeyde olması gerektiğini belirtiyor:

“Diğer piyasa katılımcıları bunu bir fırsat olarak görebilir ve dalgalanmaları düzeltmek için karşı koyabilirler.”

Adından da anlaşılacağı gibi Binance Launchpad, geçtiğimiz hafta 4 milyon dolarlık Celer Network (CELR) token satışı gerçekleştiren şirketin token lansman platformudur. Platformun, Şubat ayında 22 saniye içinde 6 milyon $ 'a yükselen Fetch.AI (FET) token satışını gerçekleştirdiği bildiriliyor.

Binance’in halka açık Uygulama Programlama Arayüzünde yapılan değişiklikler, şirketin marj ticareti yapmak için çalıştığını ortaya koyuyor.

Geçen Salı günü, iki borsa, LBank ve Bit-Z, CoinMarketCap'teki düzeltilmiş işlem hacmindeki kripto para birimi döviz sıralamasında Binance'i devraldı, ancak 18 Mart'ta Tie tarafından yayınlanan araştırma, hacimlerinin çoğunun sahte olduğunu gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ