Binance, ülkede bir kripto para birimi hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstermek için Bahreyn Merkez Bankası'ndan prensipte onay aldı.

Binance, ülkede bir kripto para birimi hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstermek için Bahreyn Merkez Bankası'ndan prensipte onay aldı.

Kripto borsası devi Binance Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Kendisini Bahreyn Krallığı'nda bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak kurmak için Bahreyn Merkez Bankası'ndan (CBB) prensip olarak onay aldığını duyurdu. Binance, “İlkesel onay, Binance'in tam olarak düzenlenmiş merkezi bir kripto para birimi değişimi olma planlarının bir parçası olarak CBB'den bir lisans başvurusunda bulunmasından sonra gelir” dedi.

Binance'in Hala Tam Başvuru Sürecini Tamamlaması Gerekiyor

Duyuruda, merkez bankasından prensipte onay almak, Binance'in borsanın “zamanında” yapılmasını beklediği tam başvuru sürecini tamamlaması gerektiği anlamına geliyor. Kripto borsasına göre, CBB “Orta Doğu Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde bir Binance kuruluşuna prensipte onay veren ilk düzenleyici”. Binance CEO'su Changpeng Zhao, en son gelişme hakkında yorum yaptı: "Onay, Binance'in düzenleyici gerekliliklere tam olarak uyma taahhüdünü ve Bahreyn'deki çapa operasyonları ve faaliyetlerine yönelik daha geniş taahhüdümüzü kabul ediyor."

Binance Dünya Çapında Varlığını Genişletmeye Devam Ediyor

Geçtiğimiz aylarda Binance, ABD, İngiltere, Güney Afrika, Avustralya, Norveç, Hollanda, Hong Kong ve Singapur dahil olmak üzere dünya çapında bir dizi düzenleyici tarafından incelendi. Ancak bu, kripto borsasının genişlemeye devam etmesini engellemedi. Dün bildirildiği üzere Binance, sanal para birimleriyle işlem yapmak için Kanada'daki yerel kuruluşunu kaydettirdi. Şirketin başvurusuna göre Binance Canada Capital Markets bir Para Hizmeti İşletmesi (MSB) olacak ve dijital varlıklar, para transferleri ve döviz işlemlerine izin verecek. Binance'in Kanada'daki yerel kuruluşu 1 Aralık'ta kuruldu ve mevcut lisansı 2024'ün sonuna kadar elinde tutuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ