Kripto borsası devi Binance'in, ülkenin finansal düzenleyicilerinden birinin lisanslama talebi üzerine İsrail'deki faaliyetlerini ve pazarlamasını durdurduğu bildirildi.

Kripto borsası devi Binance'in, ülkenin finansal düzenleyicilerinden birinin lisanslama talebi üzerine İsrail'deki faaliyetlerini ve pazarlamasını durdurduğu bildirildi. İsrail merkezli Globes haber kuruluşu tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre, Sermaye Piyasası, Sigorta ve Tasarruf Kurumu Binance'in İsraillilere sağladığı hizmetler ve faaliyet gösterdiği tüm lisanslar hakkında bilgi vermesini istedi.

Düzenleyicinin İsrail'de İş Yapmak İçin Binance'den Hiçbir Başvuru Almadığı Bildiriliyor

Kripto firmalarının lisanslarını işlemekten sorumlu mali düzenleyicinin, Binance'den kripto borsasının İsrail'de iş yapmasına izin veren bir başvuru almadığı bildiriliyor. Sermaye Piyasası Kurumu, “Sermaye piyasasının müdahalesinin ardından Binance, bu aşamada biz lisans konusunu inceleyene kadar İsraillilere pazarlamayı ve İsrail'e odaklanan tüm faaliyetlerini durdurdu” dedi. Binance'in web sitesi, Şubat 2020'de tanıtılan bir özellik olan kripto satın almak için bir ödeme seçeneği olarak İsrail şekelini listeden çıkardı.

Binance, Düzenleyici İncelemeyle Karşı Karşıya Kalmaya Devam Ediyor

Temmuz 2021'de Binance CEO'su ve kurucusu Changpeng Zhao, kripto borsasının diğer ülkelerde ofisler kurarken yerel düzenleyicilerle çalışmasını istediğini söyledi. Bununla birlikte, İtalya, Malezya, Polonya, Almanya, Birleşik Krallık, Cayman Adaları, Tayland, Kanada, Japonya, Singapur ve diğer ülkelerdeki yetkililer, borsanın yasa dışı bir şekilde çalıştığını iddia eden açıklamalar yayınladıklarından, kripto borsası hala düzenleyici incelemeyle karşı karşıya. Yaklaşık bir milyonluk bir nüfusa sahip olan İsrail, görünüşe göre uygun düzenleyici çerçeve altında kripto para birimlerinin tanıtılmasını memnuniyetle karşıladı. İsrail Merkez Bankası, neredeyse beş yıldır dijital bir şekel girişini araştırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ