Paxos, BUSD'nin güvenlik olduğu konusunda ABD SEC ile kategorik olarak aynı fikirde olmadığını söyledi.

Binance USD: Paxos, SEC ile "Kategorik Olarak Aynı Fikirde Değil", Gerekirse Sonuna Kadar Müadele Edecek

Paxos, BUSD'nin güvenlik olduğu konusunda ABD SEC ile kategorik olarak aynı fikirde olmadığını söyledi. Stablecoin ihraççıları, gerekirse dava açmaya hazır olduklarını söylediler.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Paxos Trust arasında, Binance USD (BUSD) stablecoin'in güvenlik durumu konusunda yeni bir potansiyel düzenleme mücadelesi sürüyor olabilir. Paxos düzenleyicisinin stablecoin ihracını durdurmasına yönelik Wells Bildiriminin ardından şirket, tokenin menkul kıymet olduğu konusunda "kategorik olarak aynı fikirde olmadığını" söyledi.

Wells Bildirimi, ihlallerin keşfedildiği durumlarda tamamlanan soruşturmalar hakkında bireyleri veya şirketleri bilgilendirmek için düzenleyiciler tarafından yayınlanan bir bildirimdir. Wells Bildirimi'nin dosyalanmasıyla, Paxos yakın dönemde düzenleyici kurumdan yasal işlem bekliyor olabilir.

Dava edilme ihtimaline rağmen, Paxos, düzenleme ihlaliyle ilgili olarak ortak bir zemin bulmak için düzenleyiciyle ilişki kurmayı planladığını belirten bir bildiri yayınladı. Paxos, BUSD'nin ödeme gücünü korumak için iflas rezerv hesaplarında yedeklediği dolar cinsinden bir token olmasıyla övünür.

Şirket, buna gelirse yasal tazminat aramaya hazır olduğunu söyledi.

Paxos, SEC personeliyle kategorik olarak aynı fikirde değil .Çünkü BUSD, federal menkul kıymetler yasaları kapsamında bir menkul kıymet değil. Bu SEC Wells bildirimi yalnızca BUSD ile ilgilidir. Açık olmak gerekirse, Paxos'a karşı kesin olarak başka hiçbir iddia yok. Paxos, müşterilerinin varlıklarının güvenliğine her zaman öncelik vermiştir. Paxos tarafından verilen BUSD, her zaman tamamen ayrılmış ve iflas uzak hesaplarında tutulan ABD doları cinsinden rezervlerle 1:1 oranında desteklenir. Bu konuda SEC personeli ile temasa geçeceğiz ve gerekirse şiddetle dava açmaya hazırız.

Binance USD (BUSD), Binance Exchange ekosisteminde büyük ölçüde bir stablecoin olarak anılır, ancak Paxos tarafından çıkarılır. Stablecoin, 15.72 milyar dolarlık piyasa değeri ile hala 7. en büyük dijital para birimi olmaya devam ediyor.

Paxos ve SEC: Muhtemelen Güvenlik Tanımının Aşılması Mı?

SEC, kıstas olarak Howey Testini kullanarak ilişkili kripto para birimlerini temel aldığı için bir süredir dijital para birimi şirketlerinin peşinden gidiyor. Düzenleyici, Aralık 2020'de blockchain ödeme şirketi Ripple labs Inc ile kayıt dışı menkul kıymet olarak XRP satışı nedeniyle 1,3 milyar dolarlık bir dava başlattı.

Dava devam ederken, düzenleyici kurum, Gary Gensler lider komisyonu için işleyen bir strateji gibi görünen LBRY.com ile bir galibiyet elde etti. Çok yakın bir zamanda düzenleyici, Kraken Exchange'i bir hizmet olarak staking sunduğu için 30 milyon dolar para cezasına çarptırdı. Sektör buna çok kızdı ve Paxos'a yapılan bildirim anlaşmayı bozacak gibi görünüyor.

Howey test kriterlerinden biri, getiri sağlama umuduyla bir varlığa yatırım yapılması gerektiğini belirtir. Kripto ekosisteminin operasyonel modellerinden, stablecoin'lere yatırım yapmak herhangi bir geri dönüşü garanti etmez. Bu, SEC'in Paxos'u takip etmesi fikrini, güvenliğin ne olduğu tanımının ötesine geçmeye benzetiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ