2019, türev piyasadaki bazı gelişmeler kaydetti. Kripto türevlerinin büyüklüğü ve erişilebilirliği bu alanı şaşırtıcı bazı rakamlar göndermeye teşvik etti.

Binance Vadeli İşlemler Platformu  Sürekli Sözleşme Piyasalarında Aylık % 85 Oranla Rekor Kırdı

2019, türev piyasadaki bazı gelişmeler kaydetti. Kripto türevlerinin büyüklüğü ve erişilebilirliği bu alanı şaşırtıcı bazı rakamlar göndermeye teşvik etti.

Binance Research'ün Ocak ayında yayınlanan en son sayısına göre, Binance Vadeli işlemlerdeki hacim aylık % 85 artış kaydetti ve sürekli sözleşme piyasalarında 56 milyar dolar işlem gördü.

Ayrıca, platform 14 Ocak'ta en yüksek tek günlük birimlerinden birini kaydetti. O gün, kripto pazarları yükselirken 3,5 milyar dolar değerinde kalıcı sözleşme işlem gördü.

Araştırma raporu ayrıca şunları söyledi:

“Ay boyunca Binance Vadeli İşlemleri günlük ortalama 1,7 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi.”

Ayrıca Binance Vadeli İşlemleri Açık pozisyon sayısında da artış olduğunu belirtti. Açık pozisyon, o zamandan beri başarılı bir şekilde koruduğu 200 milyon $'a ulaştı.

Yılın başından bu yana, Binance vadeli işlemlerdeki açık pozisyon  31 Ocak itibariyle 137 milyon $ 'dan 271 milyon $' a yükseldi, yani toplam % 98'lik bir artış kaydedildi.

Araştırma raporu ayrıca BTCUSDT’nin daimi pazarlarının en çok yatırım yapılan sözleşme olduğunu belirtti. Bu sürekli piyasanın yükselişi istikrarlı oldu. Binance'e göre, BTCUSDT sürekli pazarı toplam Açık Pozisyonların % 75'ini domine etti.

 Ayrıca, Binance platformundaki altcoin kalıcı pazarlarında Açık Pozisyon, 1 Ocak'ta 20 milyon USD'nin altında olmakla birlikte 75 milyon USD'yi takdir etti. Bu, tek bir ayda % 250'den fazla bir genişleme anlamına geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ