FTX çöküşünün ardından, uzun süreli bir kripto çöküşü korkusu, spekülasyonlarda keskin bir artışa ve dolayısıyla daha yüksek günlük fiyat oynaklığına neden oldu.

Binance ve Coinbase, FTX

FTX çöküşünün ardından, uzun süreli bir kripto çöküşü korkusu, spekülasyonlarda keskin bir artışa ve dolayısıyla daha yüksek günlük fiyat oynaklığına neden oldu.
Dünya çapında daha fazla düzenleyici, daha fazla kan banyosundan kaçınmak için kripto pazarına odaklandığından, korku gerçektir.
İki gün içinde yaklaşık 5000 dolar kaybettikten sonra, Bitcoin ve kripto fiyatları bir sonraki hamle için henüz kesin bir sinyal almadı. Daha fazla kripto şirketi, dijital varlıkların çekilmesini durdurarak FTX'in yolunu izliyor. Öte yandan Coinbase Global ve Binance kripto para borsası, istikrarlarını onchain verileriyle gösterdi. Bununla birlikte, piyasa stratejistleri, FTX'in artık bir dereceye kadar kaçınılmaz olan tehlikeli bir domino etkisi yarattığından endişe ediyorlar.

Örneğin, bir kripto borç verme platformu olan SALT CEO'su Shawn Owen Salı günü FTX'in kapanmasının işini olumsuz etkilediğini söyledi. Sonuç olarak Owen, şirketin para yatırma ve çekme işlemlerini durdurmaktan başka seçeneği olmadığını belirtti. Ayrıca Owen, şirketin FTX çöküşüyle ilgili belirli bir ayrıntıya sahip olmadığını söyledi.

Başka bir durumda, BlockFi, FTX ve bağlı kuruluşlarına önemli ölçüde maruz kaldığını açıkladı. Bu nedenle, şirketin herhangi bir zamanda bölüm 11 iflas başvurusunda bulunması bekleniyor.

Listede, Japonya'nın en büyük kripto para borsası Liquid Global, hem fiat hem de kripto para birimi olmak üzere tüm para çekme işlemlerini durdurduğunu duyurdu.

Skybridge Capital CEO'su Anthony Scaramucci, devam eden piyasa çöküşü için insanları "ilkel içgüdüleri ve açgözlülük" ile suçladı. Scaramucci diyor ki;

Biliyorsun, bu oldukça kaba. Bunu anlamak çok zor. Sam gibi birinin geçmişini araştırıyorsan, hiçbir şey bulamayacaksın. Bu olaydan önce, tabiri caizse, kusursuzdu. Bu yüzden, beğenseniz de beğenmeseniz de, bazı şeylerin gözden düşeceği bir mesele olduğunu düşünüyorum.


Kripto Piyasası FTX Tarafından Ne Kadar Kızarmış?

FTX çöküşünün ardından, uzun süreli bir kripto çöküşü korkusu, spekülasyonlarda keskin bir artışa ve dolayısıyla daha yüksek günlük fiyat oynaklığına neden oldu. Dünya çapında daha fazla düzenleyici, daha fazla kan banyosundan kaçınmak için kripto pazarına odaklandığından, korku gerçektir. Örneğin Avustralya, FTX'in işletme ruhsatını çoktan iptal etti ve Türk hükümeti aynı olayı soruşturuyor.

Milyarder yatırımcı Kevin O'Leary'ye göre, kripto para piyasası henüz dibe vurmadı ve önümüzdeki aylarda daha fazla kayıp görecek. FTX çöküş davasında kripto varlıklarını kaybettiği bildirildi.

FTX saldırganları hala serbestken ve çalınan zulayı farklı zincirler arasında hareket ettirirken, kripto piyasası hala dizlerinin üzerinde olacak. Ayrıca, yatırımcılara ait 450 milyon doların üzerinde dijital varlık, büyük bir kripto borsasından kayboldu.

Bu arada, dalgalı tüccarlar yüksek oynaklığın tadını çıkarmaya devam ediyor. Ayrıca, piyasa yükselirken veya düşerken daha fazla kazanç elde edilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ