Binance tarafından yapılan açıklamalarda borsada gün itibariyle TL ile yatırma/çekme işlemleri sağlanabilecek.

Binance

Binance'nin CEO'su Zhao, yaptığı bir açıklamada Türkiye'ye özel planlanan gelişmeler hakkında bazı bilgiler verdi.

En büyük konu ise Binance'nin Türk Lirası için, Papara ile anlaşma sağlaması oldu. Yani artık Türk Lirası için Binance'de Papara desteğini görebileceğiz. Türkiye'nin kripto para için önemli bir pazar olduğunu düşünen Zhao ayrıca şu ifadeleri de kullanmıştı:

"Türkiye'de kripto paralara karşı hızla artan bir ilgi ve çok yüksek talepler var. Türkiye'nin geçtiğimiz yıllarda kripto paraları benimsemesi de bunun bir göstergesi. Türkiye'deki kripto para oranları Avrupa ülkelerinin neredeyse iki katı civarında."

Papara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Karslı ise konu hakkında şu bilgileri paylaştı:

"Türkiye’deki etkileyici kripto para ve blockchain benimsenme oranı ülkenin genç ve dinamik nüfusunu yansıtıyor. Papara olarak Türk kripto para topluluğuna 2017’den beri hizmet veriyoruz ve bunu Binance’te Türk Lirasını yatırma ve çekmeye imkan tanıyarak devam ettirmekten gurur duyuyoruz."

Bu haberle birlikte bir çok Türk Binance kullanıcısının sevindiğini söylemek mümkün. Artık Papara aracılığıyla Binance'a TL olarak para yatırılabilmek mümkün olacak. Para yatırmanın haricinde, Binance'de gerekli ön koşulları (KYC-Know Your Customer) tamamladıktan sonra hesabınıza TL olarak para çekmek de mümkün olacak. Olması muhtemel diğer geliştirmeler için ise önümüzdeki günlerde tekrardan bir açıklama yapılacak.

Binance son zamanların, kuruluş yılına göre kuşkusuz en fazla rağbet gören bir kripto borsası. Sunduğu güvenlik önlemleri ve müşterilerine olan sadakatıyla tercih edilesi bir borsa. O yüzden Binance tarafında ülkemiz için yapılan bu hamle de, bir çok Türk kullanıcının kalbini tekrardan kazandığını söylemek mümkün. Binance tarafından kullanıcılara atılan bilgilendirme e-postasında ise şu detaylara yer verildi.

Binance, Papara hizmeti aracılığıyla Türk Lirası (TRY) için yatırma ve çekme hizmeti sunmak amacıyla Papara ile birlikte çalışmaya başladı. Kullanıcılar yerel banka kartları ve kredi kartlarını kullanarak Binance cüzdanlarına TRY yatırabilecek ve desteklenen 16 farklı Türk Bankasından havale yapabilecek.

Binance cüzdanlarına TRY yatırmalarının ardından kullanıcılar bu TRY bakiyeleriyle Kripto Al ve Sat sayfasından tek tıkla alım/satım hizmetini kullanarak doğrudan kripto satın alabilecekler. Satış fonksiyonu ise ileri bir tarihte kullanıma açılacak.

Hızlı: Alınan her bir varlık saniyeler içinde Binance cüzdanınıza ulaşacak

İtibari Para Cüzdanı: Binance kullanıcıları Binance cüzdanlarındaki TRY’leri kullanarak doğrudan BNB, BTC, ETH ve XRP satın alabilecek.

Kolay Erişim: Kullanıcılar banka kartlarını kullanarak ya da havale yaparak para yatırabilecek ve çekebilecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ