Binance, Venezuela bolivarlarında eşler arası ticareti mümkün kıldı. Ülkedeki Bitcoin ticareti için büyük olsa da, şimdilik kullanıcılar daha istikrarlı varlıklar arıyorlar.

Binance, Venezuela

Binance, Venezuela bolivarlarında eşler arası ticareti mümkün kıldı. Ülkedeki Bitcoin ticareti için büyük olsa da, şimdilik kullanıcılar daha istikrarlı varlıklar arıyorlar.

Dünyanın hacimce en büyük kripto borsası olan Binance, bugün Latin Amerika'ya doğru genişlemesiyle, kullanıcılarının Venezuela’nın ulusal fiat para birimi olan bolivarlarla kripto almasını ve satmasını sağlayarak ilerledi.

Duyuru sadece birkaç saat önce İspanyolca Binance Twitter hesabında yayınlandı. Ve sadece canlı yayına rağmen, aracı kullanan insanlar zaten var.

Binance'ın hareketi çok mantıklı. Venezuela Amerika'da en yüksek eşler arası kripto para ticareti yapıyor ve ABD'yi P2P platformlarında bile geçiyor. Coin.Dance verilerine göre, şu anda en çok kullanılan P2P ticaret platformu, Venezuelalıların her hafta 500 BTC'nin biraz üzerinde hareket ettiği LocalBitcoins.

Venezuela hala bir “kripto ülkesinden” uzak olsa da, ülkenin siyasi ve sosyal koşulları büyüyen bir kripto topluluğuna yol açtı. Özellikle, Bitcoin, Bitcoin Cash, Nano ve Dash geliştiricileri ve savunucuları Venezuela'yı kripto para birimlerinin benimsenmesi için önemli bir test alanı olarak kullandılar.

Bununla birlikte, kripto, Venezuelalıların ABD doları için açlık takviyesine henüz yaklaşmadı, bu da yıllardır enflasyonla boğuşmuş ülkede kayıt dışı ekonomiyi körükledi.

İlk bakışta, Binance kullanıcılarının kripto pazarındaki mevcut volatiliteden kaçmak için dünya çapında stablecoinlere geçme eğilimini takip ettikleri anlaşılıyor. Son zamanlarda, stablecoinlerdeki paralardaki işlemler Ethereum'un Bitcoin ile aynı parasal değeri taşımasına neden oldu.

 Ancak, Venezuela'da bunun muhtemelen dappler, DeFi veya diğer gösterişli projelerle ilgisi yok. Şimdilik, Venezuela'daki kripto tüccarları, ekonomik açıdan zorlanmış ulusun vatandaşlarının yıllardır aradığı şeyleri arıyor gibi görünüyor: astronomik bir oranda devalüe edilmiş ulusal bir fiat para birimi karşısında istikrar aranılan şey.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ