Kripto para borsası devi Binance, yaklaşan kripto ödemeleri yasağına rağmen Rusya'da Binance Card'ı piyasaya sürmekten vazgeçmeyecek.

Binance, Yaklaşan Katı Düzenlemelere Rağmen Rusya

Kripto para borsası devi Binance, yaklaşan kripto ödemeleri yasağına rağmen Rusya'da Binance Card'ı piyasaya sürmekten vazgeçmeyecek.

Günlük işlem hacmi açısından dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olan Binance, kripto banka kartının Rusya'da kullanıma sunulması üzerinde çalışıyor. Binance’in Rusya ve BDT operasyonları başkanı Gleb Kostarev, Binance Card’ı Rusya’da tanıtmayı planladıklarını açıkladı. Binance’in tüm kullanıcılara “yerel düzenlemelerle tamamen uyumlu aynı deneyimi” sağlama misyonuyla uyumlu olduğunu belirtti. Binance, proje hakkında herhangi bir resmi açıklama yapmadı veya beklenen bir lansman tarihinden bahsetmedi.

Binance Card, Bitcoin gibi kripto para birimlerinde ödemeleri mümkün kılmak için tasarlanmış bir kripto banka kartıdır. Binance Card'ın ilk duyurusu, “Binance Card ile HODLing'i kullanabilir ve ödeme yapmak için ihtiyacınız olanı harcayabilirsiniz” diyor. Binance kripto kartının dünya genelinde 200 bölgede kabul edilmesi bekleniyor. Binance Card, Temmuz 2020'de Avrupa Ekonomik Bölgesi ülkelerinde resmen piyasaya sürüldü. Bu yılın başlarında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ocak 2021'den itibaren Rus sakinlerinin Bitcoin gibi kripto para birimlerinde ödeme yapmasını yasaklayan ülkenin ilk kripto ile ilgili yasasını imzaladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ